Z nienawiści do kobiet to zbiór reportaży, których autorką jest Justyna Kopińska. To doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu. Jeśli ten gatunek cieszy się Waszym szczególnym zainteresowaniem, warto byście zwrócili uwagę na tę właśnie pozycję. Autorka za wspomnianą publikację otrzymała mnóstwo prestiżowych wyróżnień, m in.: Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, European Press Prize, Nagrodę im Teresy Torańskiej czy Wyróżnienie Andrzeja Woyciechowskiego. Jak więc widać, pisarka ma na koncie wiele sukcesów, a do swojej książki zdołała przekonać nie tylko Czytelników, ale także szerokie grono specjalistów z dziedziny.

Z nienawiści do kobiet – co czytelnicy znajdą w środku?

Cały zbiór niezwykłych i unikatowych historii otwiera niepublikowana nigdy wcześniej opowieść syna o Violetcie Villas. Dziś trudno znaleźć osobę, która choćby przelotnie nie słyszała o tragicznym losie tej wielkiej, polskiej artystki. Kobieta osiągnęła międzynarodowy sukces, kochały ją miliony fanów, a jednak zmarła w samotności i cierpieniu. Wśród tych szokujących wyznań znajduje się także opowieść trzynastoletniej dziewczynki. Została ona podstępnie wywieziona od rodziców, a następnie zgwałcona przez księdza. Tytułowy reportaż opowiada natomiast historię kobiet pracujących w wojsku, które stały się ofiarami molestowania przez wysokich rangą oficerów. Pokazuje on, jak skutecznie wojsko zamiata ten problem pod dywan od wielu, wielu lat.

Justyna Kopińskia stworzyła dzieło, z którego wyłania się niepokojący obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości. To również opowieść o ludziach, którzy zostali pozostawieni sami sobie z ogromnym poczuciem krzywdy. Optymistycznym akcentem jest fakt, że po tym, jak książka ujrzała światło dzienne, przestępcy trafili do więzienia. W prawie zaś wprowadzono szereg zmian, dotyczących bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.

Książkę pt. Z nienawiści do kobiet znajdziecie tutaj. To jedna z tych pozycji, która wywołuje mnóstwo emocji i skłania do wielu refleksji. Jeśli zatem polskie reportaże i literatura faktu to gatunki, którymi się interesujecie, koniecznie sprawdźcie tę pozycję. Gwarantujemy, że nie pożałujecie. Bo autorka po raz kolejny udowadnia, że mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień, które otrzymała, nie są kwestią przypadku.