Niebo o północy - adaptacja książki autorstwa Lily Brooks-Dalton Niebo o północy

George Clooney stoi przed i za kamerą filmu Niebo o północy powstającego dla platformy Netflix. To adaptacja powieści Dzień dobry, północy autorstwa Lily Brooks-Dalton. Clooney, nie dość, że wciela się w jedną z głównych ról (Augustine Lofthouse), to jeszcze odpowiada za reżyserię filmu. Nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery, ale już wiemy, że będzie  miała miejsce w grudniu bieżącego roku.

Niebo o północy adaptacja książki - co wiemy

Niebo o północy – adaptacja książki Dzień dobry, północy

Tym razem George Clooney wciela się w postać siedemdziesięcioletniego, śmiertelnie chorego naukowca, Augustine’a Lofthouse’a, który pracuje w osamotnieniu w arktycznej bazie. Naukowiec za wszelką cenę próbuje nawiązać kontakt z astronautami znajdującymi się na pokładzie statku kosmicznego Aether. Tak się składa, że Sully wraz z załogą wracają z misji badawczej, podczas której odkryli, że jeden z księżyców Jowisza posiada klimat pozwalający ludziom na jego kolonizację. Jednak celem Augustina jest powstrzymanie ich przed powrotem na Ziemię, ponieważ grozi to tajemniczą, globalną katastrofą.

Powieść Dzień dobry, północy, autorstwa Lily Brooks-Dalton, to historia o miłości, tęsknocie, podróży w głąb siebie oraz walce o przetrwanie. Autorka w całkowicie pochłaniający i przejmujący sposób opisuje samotne miejsca. Niezależnie czy jest to nieskończony wszechświat, czy antarktyczne odludzie, czy głębokie zakamarki ludzkich serc, których dotyka uczucie samotności…

Niebo o północy – twórcy adaptacji

George Clooney już raz udowodnił (filmem Grawitacja), że bardzo dobrze potrafi odnaleźć się w tematyce science fiction. O jego grę aktorską możemy być całkowicie spokojni, jednak tym razem będzie odpowiadał również za całokształt filmu Niebo o północy. To dlatego, że zasiada na stołku reżyserskim.

Za scenariusz filmu odpowiedzialny jest Mark L. Smith (Zjawa). Z kolei w pozostałych rolach pojawią się m.in. Felicity Jones (Sully), David Oyelowo (Adewole), Kyle Chandler (Mitchell), Tiffany Boone i Demián Bichir.

We wrześniu na platformie Netflix zadebiutował serial Away, dramat science fiction, który skupia się na temacie rozłąki głównej bohaterki z rodziną. Jednak — niestety — zbiera dość niskie noty wśród krytyków oraz widzów.

Jak myślicie, czy Niebo o północy okaże się hitem? Myślę, że chcąc mieć pełen obraz, przed obejrzeniem filmu, warto przeczytać książkę. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Autor artykułu: Robert Rejmaniak

Powiązane artykuły: