Never - nowa książka Kena Folletta jeszcze w tym roku!

Nowa książka Kena Folletta jeszcze w tym roku? Tak, dobrze czytacie! Jeśli jesteście fanami twórczości brytyjskiego pisarza znanego z thrillerów, powieści szpiegowskich i historycznych, to powoli możecie robić miejsce na półce na nowy tom. Powieść Never ukaże się bowiem już w listopadzie! O szczegółach przeczytacie poniżej.

Never - nowa książka Kena Folletta jeszcze w tym roku!

Never − nowa książka Kena Folletta

Ken Follett tym razem postanowił zrobić przerwę w pisaniu książek historycznych. Jego najnowsza powieść będzie osadzona w realiach współczesnych.

W czasie globalnego kryzysu, światu grozi wybuch trzeciej wojny światowej. Czy do niego dojdzie? Czy piekło wojny powtórnie rozpęta się na świecie? Jak decyzje władz wpływają na kształtowanie się sytuacji?

Never jest zapowiadany jako thriller oparty na wnikliwym researchu. Autor zabierze nas do miejsc niedostępnych dla przeciętnych śmiertelników, w których ważą się losy świata. Napięcie z pewnością nie opadnie aż do ostatniej strony.

Nowa książka Kena Folletta − co mówi o niej sam autor?

Co zainspirowało Kena Folletta do napisania najnowszej powieści?

Kiedy zbierałem materiały do Upadku gigantów zdałem sobie sprawę, że nikt nie dążył do wybuchu I wojny światowej i nikt tej wojny nie chciał − żaden z ówczesnych europejskich przywódców. Ale głowy państw i premierzy, jeden po drugim, podejmowali decyzje − decyzje logiczne, wyważone − z których każda przybliżała Europę o krok do najstraszniejszego konfliktu, jaki kiedykolwiek ogarnął świat. Doszedłem do wniosku, że w istocie wybuch pierwszej wojny był… tragicznym wypadkiem. Wtedy zacząłem się zastanawiać: Czy to mogłoby wydarzyć się znowu?*

Powieść Kena Folletta Never ukaże się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii 9 listopada 2021 r.

Jako Nigdy dzień później trafi także w ręce polskich czytelników. Thriller ukaże się nakładem wydawnictwa Albatros.

Więcej książek Kena Folletta znajdziecie w tym miejscu >>

* Źródło: https://www.wydawnictwoalbatros.com/nowa-powiesc-kena-folletta/

Zobacz także: