Najlepszy - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Najlepszy to niesamowita historia niezwykłego człowieka, o której powinien usłyszeć cały świat. Książka przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu, którzy poszukują niecodziennych opowieści z udziałem zwykłych bohaterów. Chociaż o Jerzym Górskim powstało mnóstwo książek, a jego postać obrosła już legendą, Najlepszy to jedyna autoryzowana publikacja. Dlatego to właśnie tę pozycję, spośród wszystkich dostępnych na rynku, warto mieć w domowej biblioteczce. Przekonajcie się sami, jak to jest piąć się na szczyt dzięki pomocy przyjaciół i sile własnej determinacji.

Najlepszy – gdy słabość staje się siłą

Dlaczego historia tego bohatera jest tak niezwykła i wzbudza ogromne zainteresowanie? Jerzy Górski nie miał niczego i był na dnie. Jednak to z tego poziomu podniósł się i zdobył szczyt, o którym większość może jedynie tylko pomarzyć. Jest to opowieść o walce z ponad czterdziestoletnim uzależnieniem od narkotyków, alkoholu i papierosów. Terapia i uprawianie sportu stały się drogą ucieczki od nałogu. Jerzy Górski wygrał prestiżowe zawody Double Ironman w USA. Musiał przepłynąć ponad 8 kilometrów, przejechać rowerem 360 kilometrów, a na koniec przebiec 84 kilometry. I udało się mu, mimo że towarzyszyła mu łatka byłego narkomana i monarowca. Stał się legendą polskiego triathlonu i symbolem walki z własnymi słabościami.

Historia Jerzego Górskiego jest tak niezwykła, że zainteresował się nią także świat filmu.  Dzięki temu powstał film fabularny, który trafił do polskich kin 17 listopada 2017 roku. Premiera światowa miała oczywiście miejsce nieco wcześniej. Jego reżyserią zajął się Łukasz Palkowski, odpowiedzialny za ogromny sukces Bogów. Scenariusz powstał przy współpracy Agathy Dominik i Macieja Karpińskiego. Na ekranie widzowie mieli okazję zobaczyć największe gwiazdy polskiego kina, m.in.: Artura Żmijewskiego, Tomasza Kota, Magdalenę Cielecką, Kamilę Kamińską, Jakuba Gierszała czy Mateusza Kościukiewicza, Arkadiusza Jakubika i Janusza Gajosa.

Książkę pt. Najlepszy znajdziecie tutaj. Dlaczego warto mieć ją na swojej półce? Ponieważ jak wiadomo nie od dziś, to życie pisze najlepsze scenariusze. A ta historia dostarcza mnóstwo emocji i pokazuje, że nawet z najgorszej sytuacji można wyjść cało. I co najważniejsze, z podniesioną głową.