Książki dla dzieciWydarzenia literackie

Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci – krótka lista nominowanych

Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci - krótka lista nominowanych Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego

Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego, ufundowana przez Kraków Miasto Literatury UNESCO, już 5 grudnia trafi do autorów jednej spośród pięciu nominowanych książek dla dzieci. Kapituła konkursowa przedstawiła bowiem krótką listę tytułów ubiegających się o laur zwycięstwa za najlepszą publikację dla najmłodszych! Zobacz, kto powalczy o to zaszczytne wyróżnienie.

Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego - krótka lista nominowanych

Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego – nominacje

Jak się pewnie domyślasz, nazwa wyróżnienia – Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego – nawiązuje do ukochanego przez  dzieci psiego bohatera, którego Ludwik Jerzy Kern wykreował w 1963 roku. Wręcza się ją w czasie finałowej gali Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie od 2016 roku. Od tamtej pory przyznawana jest co roku dla najlepszej polskiej książki dla dzieci wydanej w roku ubiegłym. Jej celem jest promocja literatury oraz rodzimych twórców — autorów i ilustratorów.

Jury w składzie: Barbara Gawryluk, Marta Lipczyńska-Gil, Tomasz Z. Majkowski, Joanna Olech, Szymon Kloska i Łukasz Dębski wybrało finałową piątkę! Tym samym Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego przybliżyła się do autorów tych pięciu książek dla dzieci wydanych w 2020 roku:

Kto z tego szacownego grona otrzyma nagrodę za najlepszą książkę dla dzieci? Zwycięzców poznamy 5 grudnia podczas uroczystej Gali wieńczącej Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie. Trzymamy kciuki za wszystkich nominowanych!

Książki, na które uwagę zwróciło uwagę jury Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego

Kto jeszcze ubiegał się o to wyróżnienie, a tym samym, na jakie książki warto zwrócić uwagę planując literackie prezenty dla swego dziecka? Poniżej długa lista nominowanych, na którą jury zwróciło uwagę w poprzednim etapie konkursu.

Więcej propozycji wartościowej literatury dziecięcej znajdziesz w tym miejscu.

Czytaj także: