Eventy

Nagroda Conrada – znamy listę nominowanych!

1_conrad_logoNagroda Conrada to wyróżnienie przyznawane wyłącznie debiutantom. Dzięki temu mają oni większą siłę przebicia oraz ukierunkowania swojej kariery pisarskiej na właściwe tory. Bo jak wiadomo, początki pisarstwa i późniejsze przebicie się nie należy do najłatwiejszych.

Nagroda Conrada – lista nominowanych

W tegorocznej edycji, do grona 5 nominowanych mieli zaszczyt dostać się:

  • Weronika Murek – Uprawa roślin południowych metodą Miczurina.
  • Magdalena Kicińska – Pani Stefa.
  • Żanna Słoniowska – Dom z witrażem.
  • Tomasz Wiśniewski – O pochodzeniu łajdaków, czyli opowieści z metra.
  • Marek Adamik – Sensu sens.

Zwycięzca może liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych i pamiątkową statuetkę. Ponadto, będzie miał możliwość odbycia miesięcznego pobytu rezydencjalnego w Krakowie. Poza tym, wszyscy nominowani staną przed szansą promocji swojej literatury na Festiwalu Conrada oraz na łamach „Tygodnika Powszechnego”.

Nagroda Conrada zostanie przyznana 30 października bieżącego roku podczas gali 8 już edycji festiwalu w Krakowie. Warto wspomnieć, że nominowane osoby wybrało jury, w skład którego wchodzą: Michał Paweł Markowski (przewodniczący), Joanna Szulborska-Łukaszewicz (sekretarz), Krzysztof Koehler, Inga Iwasiów, Grzegorz Jankowicz, Urszula Chwalba, Zofia Król oraz Michał Nogaś. Natomiast o tym, kto zostanie ostatecznym zwycięzcą, zadecydują już czytelnicy poprzez internetowe głosowanie.

Autorzy, których powieści zostały nominowane w tym roku, reprezentują przeróżne gatunki literackie. Czytelnik znajdzie wśród nich historie zupełnie fantastyczne i surrealistyczne. Ale również takie, które zawierają wątki historyczne, dokumenty czy wyznania. Tak samo różny i odmienny jest język, jakim posługują się dani autorzy. To nie tylko znane formy ale także ciekawe eksperymenty literackie.

Wszystkim nominowanym życzymy powodzenia!