My, dzieci z Dworca ZOO serial na podstawie książki już w 2021!

Ta książka po raz pierwszy wstrząsnęła światem w latach siedemdziesiątych. Przełamywała temat tabu i rzucała jaskrawe światło na wyjątkowo trudny i niewygodny temat. Filmowa ekranizacja z 1981 roku (z Davidem Bowiem w obsadzie) przyniosła jej jeszcze większy rozgłos na całym świecie. Szokująca historia młodej narkomanki niedługo znów powróci na ekrany. My, dzieci z dworca ZOO – serial na podstawie książki pojawi się już na wiosnę!

My, dzieci z Dworca ZOO serial na podstawie książki już w 2021!

My, dzieci z dworca ZOO – książka

Historia powstania książki sięga procesu sądowego, toczonego pod koniec lat siedemdziesiątych przeciwko mężczyźnie, który wykorzystywał uzależnione od heroiny nastolatki, płacąc im działkami za seks. Kai Hermann i Horst Rieck, dziennikarze niemieckiego Sterna, brali udział w rozprawie, na której spotkali świadka: kilkunastoletnią Verę Christiane Felscherinow.

Reporterzy chcieli przeprowadzić z dziewczyną wywiad. Szybko okazało się jednak, że jej historia jest na tyle trudna, zawiła i szokująca, że potrzebna będzie forma książki. Tym sposobem pierwotnie planowany wywiad zmienił się w dwa miesiące rozmów, które następnie przeredagowano w autobiograficzną książkę, wydaną pod nazwiskiem Christiane.

My, dzieci z dworca ZOO to tocząca się w latach siedemdziesiątych opowieść o nastoletnich narkomanach, żyjących w Berlinie Zachodnim. Tytułowy dworzec ZOO jest dla nich miejscem spotkań, pierwszych kontaktów z narkotykami, a także źródłem kolejnych dawek. Christiane, główna bohaterka i narratorka książki, opowiada swoją drogę: od sięgnięcia po haszysz w wieku 12 (!) lat, do prostytuowania się w wieku lat 14 (!), w celu zdobycia pieniędzy na kolejne działki heroiny.

Mimo tego, że od pierwszego wydania książki minęły już dziesięciolecia, ta historia z pewnością nie przestaje szokować. Nadal jest wstrząsającą przestrogą przed tym, do czego prowadzi uzależnienie.

Christiane Felscherinow My, dzieci z dworca Zoo

My, dzieci z dworca ZOO – serial

Producentami ośmioodcinkowej serialowej adaptacji książki są Amazon, Constantin Television oraz NENT Group. Premiera zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku.

W rolach głównych wystąpią młodzi, debiutujący na ekranie aktorzy: Jana McKinnon, Lea Drinda, Jeremias Meyer, Michelangelo Fortuzzi, Lena Urzendowsky i Bruno Alexander.

Reżyserem i producentem kreatywnym serialu jest Philipp Kadelbach (znany z nagrodzonego Emmy miniserialu Nasze matki, nasi ojcowie). Scenariusz napisała Annette Hess (autorka W niemieckim domu).

Producenci podzielili się już pierwszymi fotosami z planu:

 

Zobacz także: