Mroczne materie na ekranach

Mroczne materie na ekranach będą dostępne już niedługo. Chodzi tu oczywiście o serię fantasy, którą stworzył Philip Pullman. W związku z tym powody do zadowolenia mają wszyscy miłośnicy twórczości autora. Poza tym cieszyć się mogą miłośnicy fantastycznych seriali. Bo właśnie taką formę przybierze ekranizacja. Co więcej, będzie ona dostępna w Polsce już od 5 listopada bieżącego roku na HBO oraz HBO GO. Bez wątpienia fani pisarza nie mogli usłyszeć dziś lepszej wiadomości. Jesteście ciekawi, czego spodziewać się po produkcji? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Mroczne materie na ekranach

Mroczne materie na ekranach – kilka słów o produkcji

Widzowie na razie będą mieli okazję zapoznać się z pierwszym sezonem produkcji. Fani jednak mogą liczyć na ekranizację całej trylogii. Ponieważ jeszcze przed premierą pierwszego odcinka, producenci zamówili realizację drugiego sezonu. W rolach głównych wystapią: Dafne Keen jako Lyra, Ruth Wilson (zdobywczyni Złotego Globu za rolę w The Affair) jako Mrs. Coulter, Lin-Manuel Miranda (zdobywca nagrody Toni za Hamiltona) jako Lee Scoresby, James McAvoy (nominowany do Złotego Globu za rolę w filmie Pokuta) jako Lord Asriel, a także Clarke Peters (Prawo ulicy i Treme), James Cosmo, Anne-Marie Duff oraz Ariyon Bakare.

Poza tym warto tutaj dodać, że serial powstaje na zlecenie Bad Wolf i New Line Cinema dla BBC One oraz HBO. Scenariusz do pierwszego sezony stworzył Jack Thorne, który ma na koncie sukces związany z produkcją pt. Harry Potter i przeklęte dziecko.

Mroczne materie na ekranach – kilka słów o fabule

Akcja powieści rozgrywa się w świecie, który do złudzenia przypomina epokę wiktoriańską w Wielkiej Brytanii. Jednak to jedyne podobieństwo do naszej rzeczywistości. Ponieważ dusze ludzkie funkcjonują tam poza ciałami i są istotami zwanymi dajmonami. A do tego przybierają kształty zwierząt. Główną bohaterką jest z pozoru zwyczajna dziewczynka, Lyra. Kiedy znika jej najlepszy przyjaciel, bez wahania rusza mu na pomoc. Już wkrótce odkrywa groźny spisek, który wiąże się z porwanymi dziećmi. Poza tym bohaterka próbuje zrozumieć również tajemnicze zjawisko zwane Pyłem lub Prochem. W związku z tym los rzuci ją na skute lodem ziemie Arktyki, gdzie władzę sprawują klany wiedźm, a niedźwiedzie polarne toczą wojny.

Mroczne materie na ekranach to nie jedyny powód do zadowolenia fanów. Ponieważ książkowa seria doczeka się wznowienia przez wydawnictwo Mag. Powieści Philipa Pullmana znajdziecie tutaj. Natomiast poniżej prezentujemy wam zapowiedź serialu. Dajcie znać, czy będziecie oglądać!