Moja kuzynka Rachela - nowość Moja kuzynka Rachela

Moja kuzynka Rachela to powieść nieżyjącej już angielskiej pisarki Daphne du Mauer. Książka po raz pierwszy została wydana w Anglii w 1951 roku. Od tamtej pory na rynku polskim pojawiały się polskie wydania. Biorąc pod uwagę ostatni duży wzrost zainteresowania Polaków prozą Mauer, Wydawnictwo Albatros postanowiło wydać ją ponownie w ramach swojej Serii Butikowej. Zamawiając tę książkę, w Twoje ręce trafi zatem wyjątkowy egzemplarz w twardej oprawie z obwolutą i złoceniami. A co do samej historii  – czeka Cię opowieść, w której prawda kryje się między słowami. Poznasz kobietę pełną tajemnic, która na pewno ma wiele na sumieniu. Nie wiadomo tylko, czy tak dużo, jakby chcieli tego nieprzychylni jej ludzie.

Moja kuzynka Rachela Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Moja kuzynka Rachela

Daphne du Mauer to jedna z najważniejszych pisarek na świecie. I choć w Polsce nigdy nie należała do najchętniej czytanych autorek, obecnie obserwuje się zwrot w kierunku jej książek. Bardzo możliwe, że wpływ na to miała ekranizacja jej fascynującej powieści pt. Rebeka z Armie Hammerem, Lily James i Kristin Scott Thoms w rolach głównych, która to stała się hitem Netflixa. Dobrze, że Polacy chcą poznawać pióro Mauer. Była bowiem nie tylko świetną pisarką powieści romantycznych z licznymi podtekstami paranormalnymi czy specjalistką od suspensu. Ale również inspiracją dla takich twórców jak Stephen King czy Alfred Hitchcock. Możliwe, że bez niej ich twórczość nie byłaby tak porywająca.

Moja kuzynka Rachela to wysmakowana literacka zagadka z po mistrzowsku poprowadzoną narracją. Akcja rozgrywa się w XIX wieku w Kornwalii. Filip Ashley, który jako dziecko został sierotą, trafił pod opiekę swojego starszego kuzyna Ambrożego. Co więcej, mężczyzna nie tylko wziął go pod swoje skrzydło, ale jako że nie miał własnych dzieci – ustanowił go swoim dziedzicem. Ekscentryczny właściciel ziemski od zawsze był samotny i bardzo rzadko opuszczał swoja posiadłość. Podupadające zdrowie jednak zmusiło Ambrożego do kilkumiesięcznego wyjazdu na południe Europy.

Na miejscu chyba coś dziwnego zaczyna się z nim dziać, bowiem Filip otrzymuje od niego coraz dziwniejszą, dość niepokojącą korespondencję. Mężczyzna chyba popadł w obłęd. Do tego, choć zawsze był mizoginem, teraz raptem bierze ślub z daleką kuzynka Rachelą, którą zna zalewie parę miesięcy. Dosłownie chwilę później Filip musi się zmierzyć z przykrą wiadomością. Ambroży umiera. A wkrótce na progu ich rodowej posiadłości staje tajemnicza wdowa.

Filip zaczyna się zastanawiać nad prawdziwym powodem jej wizyty. W jego głowie pojawiają się pytania, które nie dają mu spokoju. Czy Rachela wie coś na temat podejrzanych okoliczności śmierci kuzyna? Czy sama ma z nią coś wspólnego? I co takiego jest w tej kobiecie, że choć Filip chciałby czuć do niej nienawiść – nie może. Jej urok jest bowiem tak silny, że jest w stanie wyzwolić w nim uczucia, których nie czuł do tej pory.

***

Zobacz zwiastun ekranizacji z 2017 roku z Rachel Weisz i Samem Claflinem w rolach głównych:

Książkę możesz zamówić pod tym linkiem.

Czytaj także: