Mój piękny syn i Na głodzie - ekranizacja w kinach od 4 stycznia

Dziś chcę zwrócić Waszą uwagę na dwie książki, które opisują tą samą trudną historię, z tym że jedna z nich – z perspektywy ojca, a druga – syna. Ta autentyczna, poruszająca i pełna bezwarunkowej miłości historia walki z uzależnieniem została zekranizowana przez Felixa Van Groeningena. Film Mój piękny syn będzie można obejrzeć w polskich kinach już od 4 stycznia, z kolei obie autobiograficzne książki: Mój piękny syn Davida Sheffa i Na głodzie. Moja historia walki z nałogiem Nica Sheff trafią na półki księgarń nieco później, 16 stycznia.

Mój piękny syn i Na głodzie - ekranizacja w kinach od 4 stycznia

Ojciec i syn. Miłość i żal. Uzależnienie i terapia. Bunt i pojednanie.

Mój piękny syn. Sprawdź zekranizowaną ksiażkę w TaniaKsiazka.pl Mój piękny syn to niezwykle szczera relacja ojca, który opowiada o walce z uzależnieniem syna. Jednocześnie to historia buntu dorastającego nastolatka. To opowieść kochającego rodzica, która rozdziera serce. Ojciec stara się dowiedzieć tego, gdzie popełnił błąd. Dlaczego, jego inteligentne i wrażliwe dziecko szuka ucieczki w narkotykach? Dlaczego coraz głębiej wpada w sidła nałogu?Rozpaczliwie chce mu pomóc. Z powodu uzależnienia cierpi całą rodzina.

Z drugiej strony Nic w swoim pamiętniku Na głodzie. Moja walka z nałogiem pisze ostro i przejmująco o swoim upadku, o bólu i lęku przed odrzuceniem. To relacja chłopaka, który z powodu uzależnienia otarł się o śmierć, ale jednocześnie nigdy nie stracił nadziei.

David Sheff jest dziennikarzem i pisarzem, z kolei jego syn Nic Sheff jest pisarzem i scenarzystą. Pracował m.in. nad scenariuszem serialu Trzynaście powodów. Ich autobiograficzne książki są bestsellerami według New York Timesa.

Mój piękny syn i Na głodzie – ekranizacja

Na głodzie. Sprawdź zekranizowaną ksiażkę w TaniaKsiazka.plPoruszające relacje ojca i syna stały się podstawą scenariusza filmowego. Toteż ekranizację będziemy mogli obejrzeć na początku stycznia. W roli ojca, Davida Sheffa, zobaczymy Steve’a Carella (Foxcatcher, serial Biuro). Z kolei w zmagającego się z uzależnieniem syna wcieli się Timothée Chalamet (Lady Bird, Tamte dni, tamte noce).

Poniżej zamieszczam dla Was zwiastun filmu. Czy sięgniecie po książki, na których został oparty?

Książkę Mój piękny syn znajdziecie w tym miejscu; Na głodzie. Moja walka z nałogiem – jest tutaj.