Moby Dick gra

Moby Dick, książka amerykańskiego pisarza Hermana Melville’a, dziś nosi miano arcydzieła literatury światowej. W 1956 roku światło dzienne ujrzała adaptacja filmowa tej powieści, która do teraz jest jedną z tych najbardziej rozpoznawalnych. Teraz historia kapitana Ahaba stanie się podstawą gry komputerowej, za którą odpowiedzialni będą polscy twórcy. Jesteście ciekawi, czego możecie się spodziewać po tym przedsięwzięciu?

Moby Dick gra

Kadr z zapowiedzi gry Essex: Łowca wielorybów, źródło: youtube.com

Jeśli z zamiłowania jesteście nie tylko czytelnikami, ale również graczami, to być może w głowie już świata wam pomysł na adaptację tej książki w postaci gry komputerowej. Okazuje się bowiem, że klasyka amerykańskiej literatury tym razem przybierze formę symulatora wielorybnictwa.

Moby Dickkilka słów o projekcie

Jest to wspólne przedsięwzięcie studia 3T Games oraz wydawcy Ultimate Games S.A. Gra nosi tytuł Essex: The Whale Hunter i jak już wspomniałam, będzie niczym innym, jak symulatorem wielorybnictwa. W związku z tym gracze będą mogli wcielić się w rolę kapitana XIX-wiecznego statku, przemierzającego Ocean Atlantycki. Do waszych zadań będzie zaplanowanie trasy, a następnie bieżące zarządzanie załogą statku. Czekają na was nie tylko różne przeciwności, ale przede wszystkim polowanie na wieloryby.

Oto co na temat gry mówi Rafał Jelonek z 3T Games:

Pracując nad grą, opieramy się głównie na dziele Hermana Melville’a i staramy się też odpowiednio uwzględniać specyficzny charakter tej wielowymiarowej powieści.

Kiedy będziecie mogli zasiąść przed komputerem, by wkroczyć w ten niezwykły świat? Premiera gry zapowiadana jest na 2023 rok i co ciekawe, będzie dostępna nie tylko na PC, ale również konsole PlayStation, Xbox i Nintendo.

Tym samym pozostaje jeszcze sporo czasu na to, by nadrobić zaległości, jeśli ktoś do tej pory nie miał okazji sięgnąć po książkę amerykańskiego pisarza.

Czytelnicy znajdą w tej historii połączenie wielu gatunków: dramat, rozważania filozoficzne, przygodę czy trochę literatury naukowej. Głównym aspektem psychologicznym tej historii jest walka między uczuciami a rozsądkiem. A także między wolą człowieka a przeznaczeniem.

Poniżej podrzucam wam zapowiedź tego, jak będzie wyglądała gra. Dajcie znać, czy zamierzacie to sprawdzić!

Tymczasem wszystkich zainteresowanych książkami Hermana Melville’a odsyłam tutaj.