Mini serial na podstawie Zakładnika

Miniserial na podstawie Zakładnika to nie lada gratka dla wszystkich miłośników książki, której autorem jest Pierre Lemaitre. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele produkcji sensacyjnych. Okazuje się bowiem, że francuski kanał telewizyjny Arte już w kwietniu wypuści mini serial pt. Dérapages. Czego możecie się po nim spodziewać i kto pojawi się na małych ekranach? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Mini serial na podstawie Zakładnika

Miniserial na podstawie Zakładnika – kilka słów o produkcji i książce

W skład produkcji będzie wchodzić sześć odcinków, z czego każdy potrwa pięćdziesiąt dwie minuty. Stanowisko reżysera zajął Ziad Doueiri. Natomiast scenariusz na podstawie książki napisali Pierre Lemaitre i Perrine Margaine. Co ciekawe, ten duet już ma na koncie wspólną adaptację innej powieści autora. W rolach głównych wystąpią: Éric Cantona, Suzanne Clément i Alex Lutz. Poza tym obok nich na ekranach pojawią się także: Gustave Kervern, Alice de Lencquesaing oraz Louise Coldefy. Premiera we francuskiej telewizji przewidywana jest na 23 kwietnia.

O czym zaś opowiada sama historia? Ponad pięćdziesięcioletni Alain Delambre jest specjalistą od zarządzania zasobami ludzkimi. I od czterech lat jest bezrobotny. Wciąż szuka pracy w swojej specjalności, ale nikt nie chce zatrudnić człowieka w jego wieku. W związku z tym podejmuje się najróżniejszych prac. Wszystko to trwa do dnia, gdy dostaje zaproszenie od firmy, poszukującej pracownika o jego kwalifikacjach na testy teoretyczny i praktyczny. Choć żona Nicole jest przeciwna jego udziałowi w dziwnej, nieliczącej się z ludzkimi uczuciami maskaradzie, to jednak Delambre postanawia wziąć udział w pozorowanym ataku terrorystów. Od momentu przemiany symulowanego ataku w prawdziwy, losy Delambre toczą się lawinowo.

I choć kradzież milionów, szantaż, kłamstwa i manipulacja są jego udziałem, to towarzyszące im motywacja i przemyślenia są tak logiczne i konsekwentne, że potępiając Dalambre, jednocześnie doskonale go rozumiemy.

Czy miniserial na podstawie Zakładnika pojawi się także w naszym kraju? Tego na razie nie wiemy. Jeśli tylko pojawią się takie informacje, od razu damy wam o tym znać.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych książką odsyłamy tutaj.