Minecraft: The Movie - gra na kinowych ekranach Minecraft

Ogólnoświatowa pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu twórcom, a przemysł kinematograficzny cierpi przez nią szczególnie. Konieczność wstrzymania rozpoczętych prac nad filmami  frustruje zarówno twórców, jak i widzów. Na pewno wielu z Was czeka na nowego Batmana i Minecraft: The Movie z wytwórni Warner Bros.

Minecraft: The Movie

Minecraft: The Movie – kiedy premiera?

Nie mam dobrych wieści dla fanów świata zbudowanego z kostek. Planowana na 4 marca 2022 roku premiera filmu Minecraft: The Movie się nie odbędzie. Ptaszki ćwierkają, że termin ten zajęła inna produkcja spod szyldu WB — The Batman — z Robertem Pattinsonem w roli mrocznego rycerza z Gotham City. Kinowa wersja popularnej gry niestety nie otrzymała jeszcze nowej daty premiery. Dlatego możemy trzymać kciuki, by na wielkim ekranie pojawiła się wcześniej, niż planowano. Jeśli oczywiście wirus odpuści, a za to trzymamy kciuki nieustannie.

Minecraft: The Movie

Co czeka nas w filmie Minecraft: The Movie? Twórcy filmu: reżyser Peter Sollett (Raising Victor Vargas, Tytuł do praw) oraz scenarzystka Alison Schroeder, która odpowiada za m.in. wzruszającą produkcję Krzysiu, gdzie jesteś? zabiorą widza w sześcienne uniwersum Minecrafta. Tam zapoznają nas z nastoletnią dziewczynką i jej nieprawdopodobną grupą poszukiwaczy przygód. Dzieci zostaną zmuszone ratować Overworld przed siejącym zniszczenie antagonistą, Ender Dragonem.

To nie pierwsza próba ekranizacji gry. Studio Telltale Games w latach 2015–2016 wydało kilkuodcinkowy spin-off po tytułem Minecraft: Story Mode.

Minecraft – gra, na której punkcie oszalał świat

Minecraft to popularna wśród dzieci, młodzieży i nie tylko (pozdrawiam dorosłych fanów) komputerowa gra survivalowa. Gracze mają nieograniczone możliwości w budowaniu i eksplorowaniu świata z kolorowych sześcianów. Mogą również niszczyć różne obiekty oraz atakować napotkane istoty, zbierać surowce, a także samodzielnie kreować różne przedmioty. Nie ma tu bliżej określonych celów, oprócz jednego – przetrwania.

Garść faktów historycznych: pierwszą publiczną testową wersję gry wydano w maju 2009 roku, a w listopadzie 2011 wydano grę na komputery osobiste, by później wydać wersję na konsole i platformy mobilne. Zanim doszło do oficjalnej premiery, gra już zyskała wielu fanów i zdobyła wiele nagród. Kolorowy świat z kostek zawładnął umysłami graczy na tyle, że co roku odbywa się konwent fanów Minecrafta – Minecon.

Wśród maincraftowych produktów nie brakuje też książek.  Jesteś fanem gry? Tutaj znajdziesz produkty związane z tematyką gry: książki, zabawki i tematyczne klocki Lego.

Powiązane artykuły: