Mikołajkowe pomysły prezentowe dla dzieci

Czy dziecko, czy dorosły – nie samym czytaniem człowiek żyje, nawet jeśli jest zaawansowanym molem książkowym. 😉 Dlatego poniżej znajdziecie mikołajkowe pomysły prezentowe, tym razem nieksiążkowe! 

Mikołajkowe pomysły prezentowe dla dzieci

 

Mikołajkowe pomysły prezentowe

Aby było łatwiej zorientować się w mikołajkowych propozycjach, podzieliłam je według zakresów cenowych:

Gry i zabawki do 30 zł

Kot w worku - Gram ze Smokiem Obibokiem Mikołajkowe pomysły prezentowe

Gra Kot w worku

wiek: od 3 lat | liczba graczy: 1-6 | czas gry: 15-30 minut

Mówią: „Nie kupuj kota w worku!”. Ja na to powiem: A tam, nie kupuj! Kupuj, bo to fajna gra! 🙂

Do płóciennego worka wkładamy żetony w różnych kształtach. Zadaniem dziecka jest wylosowanie jednego żetonu i odgadnięcie, wyłącznie za pomocą zmysłu dotyku, co trzyma w rączkach. Taka zabawa to nie tylko frajda, ale też dobry trening wyobraźni przestrzennej, rozpoznawania i nazywania kształtów.

Gra - Kosmiczny labirynt

Gra Kosmiczny labirynt

wiek: od 6 lat | liczba graczy: 1-2 | czas gry: 10-20 minut

Kosmos jest wielki i skomplikowany, niczym ogromny labirynt! Trzeba się wykazać nie lada sprytem, żeby się w nim nie zgubić. Zadaniem małych astronautów jest umiejętne układanie kafelków w taki sposób, aby utworzyć drogę do odległych planet, które czekają na odkrycie. Uwaga! Nie można zapomnieć o  unikaniu asteroid! W Kosmicznym labiryncie przyda się spostrzegawcze oko, dobre planowanie i logiczne myślenie.

Gry i zabawki do 50 zł

Mega Creative Masa plastyczna dentysta z akcesoriami

Masa plastyczna. Dentysta

wiek: od 3 lat

Borowanie, plombowanie, wiercenie – brzmi jak najgorszy koszmar… chyba że mowa o zębach z ciastoliny! Wtedy wszelkie zabiegi dentystyczne zamieniają się w wielką frajdę! Do dyspozycji małych stomatologów jest paszcza dzielnego pacjenta, który bez zająknięcia zniesie wszelkie zabiegi, oraz cały zestaw przyborów. Zęby same się nie wyleczą, zatem do dzieła, doktorze!

Kolejowy szlak. Płomienna Czerwień

Gra Kolejowy szlak. Płomienna Czerwień

wiek: od 8 lat | liczba graczy: 1-6 | czas gry: 30 minut

Przyszła kolej na kolej! Ta gra to wyzwanie dla małych inżynierów. Ich zadaniem jest losowanie za pomocą specjalnych obrazkowych kości fragmentów torów, a następnie układanie ich taki sposób, aby budować jak najdłuższe trasy. Uwaga! Plany konstrukcyjne mogą pokrzyżować spadające meteoryty!

Rozgrywka opiera się na mechanice roll & write – gracze przerysowują wyniki na planszę. Gra pozwala ćwiczyć umiejętność planowania i logicznego myślenia, a przy okazji jest dobrym treningiem zdolności manualnych.

Gry i zabawki do 100 zł

Zabawka drewniana. Kawka - Zabawka

Kawka-Zabawka

wiek: od 3 lat

Wiele mam narzeka, że przy dziecku nie mają kiedy wypić ciepłej kawy. Teraz trafia się świetna okazja! Z tym drewnianym zestawem Wasze pociechy mogą zaserwować Wam najpyszniejszą kawę z ekspresu – będzie i ciepła, i pyszna… niestety ma jeden mankament: jest to kawa na niby! Ale od czego mamy wyobraźnię? 😉

Gra Zamek Knizia Reiner

Gra Zamek

wiek: od 8 lat | liczba graczy: 2| czas gry: 45 minut

Tyle się słucha o wspaniałych zamkach w przeróżnych bajkach… a gdyby tak wybudować sobie własny i zostać jego władcą? To na pewno będzie świetna zabawa! Nie można tylko zapominać, że fortecę i włości wokół niej trzeba rozwijać z głową. Wszak zamek to nie tylko bogate komnaty – dobry władca musi zadbać także o flanki, drogi, domy, a nawet o chlewy i łąki.

Zamek to świetna gra, zbierająca mnóstwo pozytywnych recenzji, ucząca planowania, przewidywania i strategicznego myślenia.

 

Jak się Wam podobają takie propozycje? Któraś wpadła Wam w oko? Dajcie znać w komentarzach!

A jeśli żadna z nich nie przypadła Wam do gustu, po więcej prezentowych inspiracji zajrzyjcie do TaniaKsiazka.pl:

Prezenty dla dzieci – na mikołajki i pod choinkę

Zobacz także: