Eventy

Międzynarodowy Festiwal Książki w Białymstoku już w przyszłym miesiącu!

targi 622

Białystok już od lat przyciąga do siebie entuzjastów słowa pisanego. A to wszystko za sprawą Międzynarodowych Targów Książki, które po raz 5. odbędą się w tym pięknym mieście. Jest to największa tego typu impreza w Polsce Wschodniej. Organizowana jest przy współpracy Fundacji Sąsiedzi, Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki oraz Białostockiego Teatru Lalek.

5. edycja Międzynarodowych Targów Książki zaplanowana jest w dniach 22-24 kwietnia 2016 roku. Podobnie jak w ostatnich latach, targi umiejscowione zostały w Filharmonii i Operze Podlaskiej oraz w Białostockim Teatrze Lalek. Doskonała lokalizacja w centrum miasta sprawia, że co roku goszczą na niej tłumy. Szacuje się, że w każdym roku targi odwiedza ok. 15000 czytelników. Zwiększa się także sama liczba wydawnictw zainteresowanych uczestnictwem w białostockich targach książki. W tamtym roku pojawiło się na nich ponad 60 czołowych polskich wydawnictw i kilka z sąsiedniej Białorusi.

Jak co roku imprezie towarzystwa dotrzyma festiwal literacki Na pograniczu kultur. W jego ramach zorganizowane zostaną warsztaty pisarskie. Na dzieci i młodzież czekać będą animatorzy z dziecięcych wydawnictw oraz warsztaty z uznanymi autorami książek dla dzieci. Pojawią się także konkursy literackie, w które zaangażują się lokalne media. Nie zabraknie również spotkań z wybitnymi pisarzami. Warto wspomnieć, że w poprzednich latach Białystok odwiedzili między innymi tacy autorzy książek jak: Andrzej Stasiuk, Marek Krajewski, Vincent V. Severski, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Grzegorz Kasdepke, Jonathan Carroll, Graham Masterton, Grażyna i Wojciech Jagielscy, Ignacy Karpowicz, czy Szymon Hołownia.

Więcej szczegółowych informacji ukaże się już wkrótce na stronie organizatora.