EventyKomiks

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier już we wrześniu

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier już we wrześniu

W tym roku Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier odbędzie się już po raz 29! Łódzka Atlas Arena w dniach 14-16 września na pewno zgromadzi tłumy fanów, tym bardziej że organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

Ale zanim napiszę Wam o atrakcjach, to krótko przedstawię Wam samą imprezę. 😉

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier już we wrześniu

źródło: komiksfestiwal.com

29. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier jest organizowany już od 1991 roku. To największa taka impreza w Europie Wschodniej. Wydarzenie jest jedynym w swoim rodzaju miejscem, gdzie mogą się spotkać miłośnicy opowieści graficznych i gier. W tym roku głównymi organizatorami festiwalu są EC1 Łódź – Miasto Kultury w Łodzi (od 2016 roku) oraz Stowarzyszenie Twórców Contur. Na gości tegorocznej edycji wydarzenia, tak jak wspomniałam na początku, czeka mnóstwo atrakcji.

MFKiG będzie obfitować w atrakcje

W strefie komiksu będziecie mieć okazję, żeby porozmawiać ze scenarzystami i rysownikami, tymi z kraju i z tymi z zagranicy, w końcu festiwal ma międzynarodowy charakter. Spotkacie się też z wydawcami i innymi specjalistami.

Będziecie mogli odwiedzić strefę gier, w której spotkacie m.in. twórców i będziecie mieć możliwość wzięcia udziału w turniejach w gry konsolowe, PC. Nawet pogracie w planszówki.

W strefie targowej znajdziecie stoiska festiwalowe, a na nich nowości i nie tylko nowości z całego świata, w tym: komiksy, gry, książki i gadżety. Jeżeli interesujecie się grafiką, to właśnie tutaj będziecie mieć możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem, dedykowanym specjalnie Wam.

Autorzy, którzy zostali zaproszeni na MFKiG, poprowadzą szereg warsztatów rysunkowych i scenariuszowych.

W tym roku też będziecie mieć możliwość obejrzenia wielu wystaw. Co więcej, ekspozycje będą zlokalizowane w wielu punktach Łodzi.

A teraz coś dla węższej grupy fanów. Na MFKiG pojawią się też strefy tematyczne: Star Wars i Manga Corner, a w nich panele dyskusyjne, spotkania z twórcami i wystawy.

 

Kmiksowe Grand Prix

I na koniec zostawiłam coś, co mnie interesuje najbardziej. Jak co roku, zostaną przyznane nagrody w międzynarodowym konkursie na krótką formę komiksową. Jury nagrodzi statuetką Grand Prix najlepszą pracę, przyzna też trzy kolejne narody i trzy wyróżnienia. Artyści mogą przysyłać dowolne prace, maksymalnie ośmiostronnicowe. Wszystkie zostaną zaprezentowane na wystawie, a te wybrane trafią do festiwalowego katalogu.

Bilety na imprezę są już w sprzedaży. Jeżeli wybieracie się na Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, pomyślcie o ciekawym przebraniu na postać ze świata komiksu, mangi, anime lub gry. Te najciekawsze, mogą wygrać w konkursie Cosplay.

 

Dodatkowe informacje o MFKiG (w tym ceny biletów) znajdziecie tutaj.

Jeżeli lubicie komiksy, to zerknijcie w te miejsce. 😉