Mężczyzna, który gonił swój cień – taki tytuł nosić będzie najnowsza książka z serii Millennium, zapoczątkowana przez Stiega Larssona. Jak już z pewnością większość z was wie, kontynuacją cyklu obecnie zajmuje się David Lagercrantz. Dobra wiadomość jest taka, że wiemy już, o czym będzie najnowsza książka. Koniecznie czytajcie dalej!

Mężczyzna, który gonił swój cień – kilka słów

Akcja powieści skupi się na postaci Lisbeth Salander i rozpocznie się od chwili, gdy kobieta odbywa karę w więzieniu dla kobiet Flodberga. Bohaterka stara się unikać jakichkolwiek konfliktów z innymi więźniarkami. Jednak pewnego dnia nie potrafi dłużej trzymać się owej zasady. Staje w obronie prześladowanej dziewczyny z Bangladeszu i zmuszona jest zmierzyć się z przywódczynią jednego z więziennych gangów.

Międzyczasie Holger Palmgren informuje bohaterkę, że posiada dokumenty rzucające nowe światło na wydarzenia z jej dzieciństwa. Hakerka zwraca się z prośba o pomoc do Mikaela Blomkvista. Ich wspólne śledztwo doprowadza ich do bogatego maklera giełdowego – Leo Mannheimera.

Oto jak w kilku słowach o najnowszej książce mówi Eva Gedin z wydawnictwa Norstedts:

Tym razem David stworzył historię, która zbudowana jest na fabule z ostatniej książki, a także pozwala czytelnikom lepiej poznać wydarzenia z dzieciństwa Lisbeth.

Całość ma stanowić niezwykle ekscytującą opowieść o nadużyciu władzy, kwestii honoru oraz cieniach z dzieciństwa, czających się tuż za rogiem.

Polska premiera książki przewidywana jest na 7 września 2017 roku. Warto również tutaj wspomnieć o tym, że polscy fani będą mieli okazję spotkać się z autorem. David Lagercrantz pojawi się 20 maja 2017 na Warszawskich Targach Książki.

Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z twórczością Stiega Larssona odsyłamy tutaj.