Marvel faza czwarta

Marvel faza czwarta rozpoczęta, a wraz z nią miłośnicy komiksów i komiksowych adaptacji mają sporo powodów do zadowolenia. Jak pewnie orientuje się większość z was, w San Diego trwa właśnie Comic Con. Na jednej z największych tego typu imprez na świecie, pojawiają się przedstawiciele świata filmu, książki, seriali czy komiksów właśnie. Ponieważ to doskonała okazja, by ogłosić światu, najnowsze projekty i produkcje, nad którymi będzie pracowało dane studio czy wydawnictwo. Tym tropem poszło także Marvel Cinematic Universe, które ogłosiło swoje plany na najbliższą przyszłość. Jesteście ciekawi, czego możecie się spodziewać? Koniecznie to sprawdźcie, czytając dalej!

Marvel faza czwarta

fot. Twitter Peter Sciretta

Marvel faza czwarta – potwierdzonych aż 10 produkcji!

Tak, tak, to nie żarty! Marvel Cinematic Universe potwierdziło aż 10 produkcji filmowych i telewizyjnych, dodając do nich przybliżone daty premiery. A my znamy je wszystkie! Oto one:

  • Black Widow została zapowiedziana na 1 maja 2020 r.
  • Falcoon and the Winter Soldier, jako serial telewizyjny – na jesień 2020 r.
  • The Eternals na 6 listopada 2020 r.
  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings na wiosnę 2021 r.
  • WandaVision także na wiosnę 2021 r.
  • Doctor Strange and the Multiverse of Madness na 7 maja 2021r.
  • Loki jako serial, na wiosnę 2021 r.
  • What If serial mamy zobaczyć wiosną 2021 r.
  • Hawkeye również serial, jesienią 2021 r.
  • Thor: Love and Thunder, 5 listopada 2021 r.

Informacji tych udzielił prezes Marvel Studios Kevin Feige. Po ponad 90-minutowym wystąpieniu nie zabrakło oczywiście pytań o Avengersów. Jak jednak wytłumaczył Feige, faza czwarta ma skupiać się na początkach, dlatego też zabrakło wspomnianego tytułu. Trudno też dziwić się takiej decyzji, ponieważ Avengers: koniec gry definitywnie brzmi raczej jak koniec i zdecydowanie nie wpisuje się we wspomniane założenie.

Marvel - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Marvel faza czwarta – dodatkowe informacje

Poza tym ujawniono jeszcze kilka istotnych szczegółów. I tak za reżyserię Thor: Love and Thunder będzie odpowiedzialny Taika Waititi. Zdradzono również, że wraz z filmem na ekrany powrócą Chris Hemsworth i Tessa Thompson. No i coś, co absolutnie zaskoczyło wszystkich! Ponieważ rolę Jane Foster dostała Natalie Portman. Tak! To ona podniesie Mjollnir i zyska moce Thora. Ponadto wiemy również, że jest w planach powrót Blade’a, gdzie w główną rolę wcieli się Mahershala Ali. Marvel Studios ma też w planach kontynuacje Black Panther, Captain Marvel i Fantastic Four. Tutaj jednak nie podano żadnych szczegółów.

Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać. Komiksy z uniwersum Marvel Now 2.0 i Marvel Classic znajdziecie odpowiednio tutaj i tutaj. Koniecznie dajcie nam znać, co sądzicie o wspomnianych planach?