Marek Krajewski napisał nową powieść!

Źródło: facebook.com/krajewskimarek

Miłośnicy twórczości Marka Krajewskiego, jesteście tam? Mamy dobrą wiadomość! A mianowicie, autor pochwalił się na swoim fanpage’u, iż zakończył już pracę nad nową powieścią. Pozycja zatytułowana „Władca liczb” ukaże się na księgarnianych półkach we wrześniu 2014 nakładem Wydawnictwa Znak.

Opis książki: Akcja powieści „Władca liczb” rozgrywa się we Wrocławiu w roku 1956. Popielski ma lat siedemdziesiąt i pracuje w pewnej kancelarii adwokackiej de iure jako pełnomocnik do specjalnych poruczeń, de facto – jako detektyw. Mimo podeszłego wieku mój bohater jest człowiekiem pełnym sił witalnych oraz sprawnym i przenikliwym śledczym. Sprawa tajemniczych samobójstw zaprowadzi go w świat, którego jego racjonalny umysł nie potrafi pojąć. Świat matematyki, mistyki i zbrodni, który jest naznaczony piętnem złowrogiego demona – tytułowego „Władcy liczb”.

Oto, co Marek Krajewski napisał na swoim facebooku:

Skończyłem pisać nową powieść!

Taką radosną wieścią dzielę się dzisiaj z Państwem. W miniony wtorek, tzn. 04/03/2014 o godzinie 14:39 postawiłem ostatnią kropkę w mojej nowej powieści. Już w niedzielę widziałem, że zbliżam się do końca, ale nie potrafiłem przewidzieć, ile dni zajmie mi finisz. W poniedziałek pracowałem jak w transie przez cały dzień, zaniedbując przy tym codzienne obowiązki. Po jedenastu godzinach pisania stanąłem przed dylematem: albo pisać dalej, jeszcze kilka godzin, do pierwszej—drugiej w nocy, i skończyć książkę, albo spokojnie i bez zamęczania się dotrzeć do mety we wtorek. Bolała mnie głowa, kręgosłup i oczy, zaczerwienione od wpatrywania się w monitor. To właśnie te dolegliwości sprawiły, że wybrałem drugie wyjście. Postanowiłem się zatem „zresetować” i poniedziałkowy wieczór spędziłem przed telewizorem, oglądając dwa ostatnie odcinki niedawno przeze mnie zakupionej pierwszej serii znakomitego serialu amerykańskiego pt. „Breaking Bad”. We wtorek, po niespokojnej nocy, ruszyłem do pracy o ósmej rano i – prawie nie wstając od komputera – pisałem do 14:39. O tej właśnie godzinie odetchnąłem z ulgą tak mocno, że poruszyły się papiery na moim biurku.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi książkami Marka Krajewskiego:

W otchłani mroku - Marek Krajewski Rzeki Hadesu - Marek Krajewski Liczby Charona - Marek Krajewski
W otchłani mroku Rzeki Hadesu Liczby Charona

Źródło: Fanpage Marka Krajewskiego

Paweł Mieczkowski