Mapy Mizielińskich - kup na TaniaKsiazka.pl

Mapy Mizielińskich znalazły się wśród 100. najlepszych dziecięcych książek wszech czasów! Taka wiadomość cieszy z pewnością nie tylko samych autorów. To również świetna informacja dla wszystkich miłośników polskiej literatury. Zawsze miło jest usłyszeć, że nasze rodzime tytuły tak doskonale radzą sobie w wielkim świecie. Z radością więc przekazujemy wam najnowsze doniesienia!

Mapy Mizielińskich i ich światowy sukces

Mapy to książka dla dzieci, stworzona przez Aleksandrę i Daniela Mizielińskich. To właśnie ten tytuł znalazł się w zestawieniu 100. najlepszych książek dla najmłodszych w historii literatury, opublikowanym na łamach The Telegraph. Warto tutaj wspomnieć, że to nie jest pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie prezentowanej dziś książki. W 2013 roku znalazła się ona na liście sześciu najlepszych książek dla dzieci według New York Timesa.

Oto jak The Telegraph uzasadnia swój tegoroczny wybór:

Ten uroczo przedziwny zestaw rysunków przedstawiających świat, połączony z faktami i liczbami, był zaskakującym bestsellerem.

I trudno się z tym nie zgodzić! Sława książki polskich autorów sięgnęła nawet do Hollywood. Obserwatorzy jednego z profilów społecznościowych gwiazdora, Dwayne’a Johnsona, mogli dostrzec na jednym z jego zdjęć właśnie Mapy, leżące na stoliku do kawy.

Co zaś zawiera sama książka? Oto oficjalny opis wydawcy:

Zobaczycie gejzery w Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. W Anglii zagracie w krykieta, w Indiach poćwiczycie jogę, a w Chinach skosztujecie stuletnich jaj. W Australii zadziwi was dziobak, w Finlandii – noc polarna, a na Madagaskarze – ogromny baobab. Odkryjecie najciekawsze zakątki świata i zachwycicie się jego różnorodnością.

51 ogromnych map poprowadzi was przez 42 kraje i 6 kontynentów. Na każdej z nich znajdziecie niezliczone ilustracje, szczegóły i ciekawostki, które przeniosą was w wyjątkowe miejsca i sprawią, że zapragniecie dowiedzieć się jeszcze więcej.

Autorom oczywiście gratulujemy olbrzymiego sukcesu i życzymy dalszego rozwoju!

Mapy Mizielińskich znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy tę książkę wszystkim rodzicom! Jeśli natomiast nie macie jeszcze własnych pociech, gwarantujemy, że ta pozycja sprawdzi się także świetnie, jako prezent.