Mapy Mizielińskich - kup na TaniaKsiazka.pl

Mapy Mizielińskich znalazły się wśród 100. najlepszych dziecięcych książek wszech czasów! Taka wiadomość cieszy z pewnością nie tylko samych autorów. To również świetna informacja dla wszystkich miłośników polskiej literatury. Zawsze miło jest usłyszeć, że nasze rodzime tytuły tak doskonale radzą sobie w wielkim świecie. Z radością więc przekazujemy wam najnowsze doniesienia!

Mapy Mizielińskich i ich światowy sukces

Mapy to książka dla dzieci, stworzona przez Aleksandrę i Daniela Mizielińskich. To właśnie ten tytuł znalazł się w zestawieniu 100. najlepszych książek dla najmłodszych w historii literatury, opublikowanym na łamach The Telegraph. Warto tutaj wspomnieć, że to nie jest pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie prezentowanej dziś książki. W 2013 roku znalazła się ona na liście sześciu najlepszych książek dla dzieci według New York Timesa.

Oto jak The Telegraph uzasadnia swój tegoroczny wybór:

Ten uroczo przedziwny zestaw rysunków przedstawiających świat, połączony z faktami i liczbami, był zaskakującym bestsellerem.

I trudno się z tym nie zgodzić! Sława książki polskich autorów sięgnęła nawet do Hollywood. Obserwatorzy jednego z profilów społecznościowych gwiazdora, Dwayne’a Johnsona, mogli dostrzec na jednym z jego zdjęć właśnie Mapy, leżące na stoliku do kawy.

Co zaś zawiera sama książka? Oto oficjalny opis wydawcy:

Zobaczycie gejzery w Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. W Anglii zagracie w krykieta, w Indiach poćwiczycie jogę, a w Chinach skosztujecie stuletnich jaj. W Australii zadziwi was dziobak, w Finlandii – noc polarna, a na Madagaskarze – ogromny baobab. Odkryjecie najciekawsze zakątki świata i zachwycicie się jego różnorodnością.

51 ogromnych map poprowadzi was przez 42 kraje i 6 kontynentów. Na każdej z nich znajdziecie niezliczone ilustracje, szczegóły i ciekawostki, które przeniosą was w wyjątkowe miejsca i sprawią, że zapragniecie dowiedzieć się jeszcze więcej.

Autorom oczywiście gratulujemy olbrzymiego sukcesu i życzymy dalszego rozwoju!

Mapy Mizielińskich znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy tę książkę wszystkim rodzicom! Jeśli natomiast nie macie jeszcze własnych pociech, gwarantujemy, że ta pozycja sprawdzi się także świetnie, jako prezent.

Paulina Roszko