Mali ludzie - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Mali ludzie to książka, której autorem jest Michael Hughes. Debiutujący pisarz już zdążył wywołać niemałe zamieszanie wśród Czytelników i krytyków na całym świecie. Nic dziwnego. Jego powieść naprawdę zaskakuje i wciąga. A wielu twierdzi, że to doskonała zapowiedź wielkiego, pisarskiego talentu. Jedno jest pewne, Mali ludzie to jedna z tych książek, które warto mieć w domowej biblioteczce. Powieść broni się sama i mimo tego, że jej autor jest jeszcze mało znany, to pozycja ta jest  godna uwagi każdego, kto ceni dobrą literaturę, zmuszającą do refleksji.

Mali ludzie – ambitny debiut i stymulująca powieść

Głównym bohaterem powieści jest Chris, zdolny programista, żyjący w 1999 roku, w Londynie. Jego firma obecnie pracuje nad bardzo ważnym projektem. Chodzi tu o zapobiegnięcie pojawienia się „pluskwy milenijnej”. Tak nazwano efekt, który może w noc sylwestrową sparaliżować sieć komputerową na całym świecie. A ten moment zbliża się wielkimi krokami, koniec roku jest już bowiem tuż za rogiem.

Chris jest milczącym i zamkniętym w sobie człowiekiem. Choć jest młody, ma niewielu znajomych. A jedyną bliższą mu osobą jest koleżanka z pracy, Lucy. Dziewczyna charakteryzuje się dość osobliwym wyglądem i sposobem bycia.

Pewnego dnia główny bohater znajduje na targu starą, drewnianą układankę. Pchany nieznanym mu dotąd uczuciem, kupuje ją. I to właśnie wtedy rozpoczyna się największa przygoda w jego życiu. Czytelnicy wraz z Chrisem wędrują przez wieki, obserwując doznającego oszałamiających wizji Williama Blake’a i ślepego poetę Johna Miltona, który właśnie ukończył swe wiekopomne dzieło. A to nie koniec, bo jest tu również szaleniec, dokonujący brutalnych morderstw na West Endzie. To wszystko maluje obraz dawnego Londynu z jego szczególnym klimatem i niepowtarzalną atmosferą.

Jednak mężczyzny nie opuszcza przedziwne uczucie. Uczucie, które podpowiada Chrisowi, że świat niedługo się skończy. Skąd się ono bierze i dlaczego nie odpuszcza?

Książkę pt. Mali ludzie znajdziecie tutaj. Polecamy ją gorąco wszystkim miłośnikom literatury, która zawiera sporo elementów fantasy. Gwarantujemy dobrą zabawę i nietuzinkową historię, wartą uwagi.