Magda Skubisz to pisarka, która bez wątpienia kojarzy się z literaturą young adults. Na koncie ma takie hity jak LO Story czy Dżus & Dżin, które podbiły serca czytelników w całej Polsce. Należy przy tym wspomnieć, że pisarka potrafi także wzbudzić prozą wiele kontrowersji. Tym razem autorka powraca również w wielkim stylu i na ręce odbiorców składa kolejną historię pt. Chałturnik. Czego możecie się spodziewać? Przekonajcie się sami!

Magda Skubisz i Chałturnik

Można śmiało powiedzieć, że to zabawna, ale jednocześnie przerażająca opowieść o grupie młodych mieszkańców Przemyśla. Autorka w książce nawiązuje do własnych doświadczeń, kiedy to przez ponad 15 lat pracowała na weselnych chałturach, zabawiając pijanych gości. Głównym bohaterem opowieści jest Zenon Kobiałka, który wraz z kolegami z klasy zarabia na nocnym graniu w weselnym zespole. Przez to zdarza mu się przysypiać na lekcji. Ale to nie jedyny zarzut stawiany mu przez nauczycieli. Nie podoba się im również fakt, iż lokal, w którym muzycznie udziela się chłopak ma opinię agencji towarzyskiej. Zgorszeni sytuacją pedagodzy to nie jedyny problem młodych. Uczniowie muszą stawić czoła także typom spod ciemnej gwiazdy, który przy okazji pracy poznają w lokalu. Jednocześnie na ich barkach spoczywa obowiązek pomocy rodzicom koleżanki, którzy zostają uwikłani w przemyt. Zaś samą dziewczynę próbują uratować z rąk psychopatycznego patomorfologa.

Książkę Chałturnik znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy tę opowieść nie tylko młodzieży. Gwarantujemy, że spodoba się ona także starszym odbiorcom. Niesie bowiem za sobą nie tylko rozrywkową historię. Autorka porusza w niej również ważne tematy i kto wie, może po raz kolejny wzbudzi kontrowersje?

Paulina Roszko