Lustrzane odbicie to najnowsza powieść autorstwa Tany French. Pisarka w Polsce zdobywa dopiero szersze grono fanów, jednak na świecie jej książki rozchodzą się w niczym świeże bułeczki. Autorce przypisuje się nieoficjalne miano pierwszej damy irlandzkiego kryminału i warto się przekonać, że jest ono w pełni słuszne.

Co kryje Lustrzane odbicie?

Niezwykle dopracowane szczegóły i detale stały się już wizytówką French. Jej najnowsza powieść to niezwykle inteligentny i mroczny thriller, który zaskoczy was dość nietypową fabułą.

Główną bohaterką jest Cassie Maddox, która opuściła wydział zabójstw przenosząc się do wydziału przemocy domowej. To, co przeżyła podczas wydarzeń związanych z „Operacją Westalka” wymęczyło ją psychicznie. Kobieta przysięgła, że nigdy więcej nie wróci do przeszłości. Jak się jednak okazuje, ucieczka nie jest taka prosta. Sam O’Neill prosi bohaterkę, by ta stawiła się w niewielkim miasteczku kilkadziesiąt kilometrów od Dublina, gdzie znaleziono zwłoki kobiety. Kiedy kobieta przybywa na miejsce doznaje szoku. Maddox staje oko w oko ze swoim sobowtórem. Ofiara przypomina ją aż do złudzenia. Ale to dopiero początek nietypowych zbiegów okoliczności. Z dokumentów wynika, że jest to Lexie Maddison. Jak się okazuje, jest to fałszywa tożsamość, pod jaką ukrywała się Cassie celem inwigilacji siatki handlarzy narkotyków na Uniwersytecie Dublińskim.

Teraz oprócz pytania, kto zabił, dochodzi jeszcze rozwikłanie zagadki, kim była ofiara. Niestety sprawa nie jest prosta. Brakuje podejrzanych, śladów i poszlak. Jedynym słusznym sposobem na odnalezienie sprawców i wyjaśnienie sprawy jest udawanie, że Lexie Maddison żyje. A przecież Cassie zna ją na wylot… Co jednak w sytuacji, kiedy czyjeś życie okazuje się bardziej fascynująca, niż własne?

Książkę Lustrzane odbicie znajdziecie tutaj.