W piątkowy wieczór (11 czerwca) literacki świat obiegła bardzo smutna wiadomość. Po długich zmaganiach z chorobą zmarła Lucinda Riley, autorka bestsellerowej, kochanej też przez polskich czytelników, sagi Siedem Sióstr. Pisarka od czterech lat zmagała się z nowotworem. Miała 54 lata.

Lucinda Riley - zdjęcie pisarki, autorki sagi Siedem Sióstr

źródło: Facebook

Lucinda Riley (1966 – 2021)

Polskich czytelników o odejściu pisarki poinformowało na Facebooku Wydawnictwo Albatros, które czuwa nad polskimi wydaniami książek Lucindy Riley:

Pogrążeni w rozpaczy dzielimy się z Wami smutną informacją: dziś rano zmarła jedna z naszych najukochańszych autorek – Lucinda Riley. Długo zmagała się z chorobą i dzielnie walczyła do końca.

Lucinda wywarła ogromny wpływ zarówno na życie tych, którzy znali ją bezpośrednio, jak i tych, którzy choć nigdy jej nie spotkali, kochali pisane przez nią historie…
Emanowała miłością i dobrocią we wszystkim, co robiła i niezmiennie wszystkich nas inspirowała. Z ogromnym żalem przyjmujemy wiadomość o jej śmierci, wiemy jak bardzo Lucinda kochała swoich bliskich, czytelników i życie, z którego czerpała radość i umiała cieszyć się każdą chwilą. Wiemy jednak, że Lucinda Riley na zawsze pozostanie w naszych sercach, bo o takich ludziach i autorach nigdy się nie zapomina.

A ona sama odeszła szczęśliwa, że ukończyła dzieło swojego życia, sagę Siedem sióstr. Nie chcąc zawieść czytelników zdążyła nadać kształt historii ostatniej z sióstr. Pewne wątki pozostały otwarte, ale może dobrze. Niech ta historia się nie kończy. Sami dopowiedzcie jej szczęśliwe zakończenie. A Lucinda i jej bajkowy świat niech dodadzą miłości i ciepła do Waszego życia.

Przepełniony głębokim żalem zespół Wydawnictwa Albatros

treść postu: facebook.com/WydawnictwoAlbatros/photos/a.186583504710395/3955866667782041

Lucinda Riley – wspomnienie autorki

Lucinda Rilery wychowała się w artystycznej rodzinie. Jej mama była aktorką, babcia spełniała się jako śpiewaczka operowa. Nic dziwnego, że i ona zapragnęła swoje życie zawodowe związać ze sceną i filmem. Niewielu czytelników wie, że zanim Riley zasłynęła jako pisarka, zawodowo zajmowała się aktorstwem. Na ekranie zadebiutowała w dzieciństwie, a gdy była nastolatką, dostała jedną z ważniejszych ról w serialu Historia poszukiwaczy skarbów.

Gdy Riley miała 23 lata, zaczęła mieć problemy ze zdrowiem. Przez wirusa Epsteina Barra musiała czasowo zrezygnować z aktywnego życia, także zawodowego. Przykuta do łóżka, ucieczki od choroby i rzeczywistości szukała w wyobraźni. Wtedy zaczęła pisać. Jej pierwszą powieść (Lovers and Players) przyjaciółka Riley pokazała wydawcy, a ten zaproponował Lucindzie kontrakt nie tylko na wydanie debiutanckiej powieści, ale też kolejnych.

Zaginiona Siostra – ostatnia książka pisarki

Niedawno swoją premierę miała najnowsza książka pisarki, Zaginiona Siostra, zamykająca literackie dzieło jej życia – sagę Siedem Sióstr.

Przy całym smutku towarzyszącym odejściu Riley, pamiętajmy o tym, że w swoich książkach zostawiła nam spory kawałek siebie: swojej wyobraźni i wrażliwości.

Sprawdź też: