Czytelnicy w Polsce mogą już zacierać ręce z zadowolenia. Dlaczego? Otóż Lord Wieży, drugi tom ze słynnej, światowej trylogii Kruczy Cień autorstwa Ryana Anthony’ego, pojawił się właśnie w sprzedaży. Na to wydarzenie fani pisarza w naszym kraju musieli czekać aż dwa lata. Tym bardziej jest to dobra wiadomość. Biorąc pod uwagę zbliżające się święta, z pewnością wielu z was będzie miało ułatwione zadanie w związku z wyborem prezentu.

Lord wieży

O czym jest Lord Wieży?

Vaelin Al Sorna to wojownik Szóstego Zakonu, nazywany również Mrocznym Ostrzem i Zabójcą Nadziei. Nie bez przyczyny zyskał takie przydomki. Jest on największym i najzdolniejszym wojownikiem swoich czasów. Ten wybitny mąż musi jednak pogodzić się z porażką własnego narodu. Wszystko za sprawą wizji króla Janusa, która przepadła w morzu ludzkiej krwi, przelanej w niezłomnej walce, za rzecz zrodzoną w kłamstwie. Główny bohater, jako jedyny spośród wszystkich dobrze o tym wiedział. I to właśnie skłoniło go do powrotu do domu i silnego postanowienia, iż nigdy więcej nie podejmie się zabijania.

Z tytułem Lorda Wieży, który uzyskał dzięki uprzejmości dziedzica króla Janusa, mężczyzna próbował odnaleźć spokój w dalekiej północy. Jak się jednak okazuje, niepamięć i cisza nie jest przeznaczeniem wielkich wojowników. Vaelin staje się celem tych, którzy przeżyli potyczkę z królem Janusem oraz tych, którzy wiedzą, do czego jest zdolny bohater. Śmiertelne niebezpieczeństwo zagrażające nie tylko mu, ale również całemu cesarstwu sprawi, że ponownie chwyci za miecz, mimo głębokiej niechęci.

Powieści z serii Kruczy Cień to książki, których nie powinno zabraknąć na półce miłośników przygody i fantasy. Ryan Anthony to jeden z głośniejszych debiutantów ostatnich lat w tym gatunku. A jego powieści w krótkim czasie uzyskały status światowych bestsellerów.

Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy w Polsce pojawi się ostatnia część trylogii. Tymczasem polecamy:

Pieśń krwi, tom I znajdziecie tutaj.

Lord Wieży, tom II znajdziecie tutaj.