Literatura science fiction na Gwiazdkę – wybieramy książki Literatura science fiction na Gwiazdkę

Święta już tuż-tuż. Nadchodzi prezentów szał. No i cóż tu kupić, cóż? A może ktoś książkę by kupić chciał? Literatura science fiction na Gwiazdkę? Doskonały pomysł! Może Was teraz zaskoczę, ale dopiero w ubiegłym roku po raz pierwszy w życiu dostałem książkę w prezencie od Świętego Mikołaja. Trochę to smutne. Dlaczego? Ponieważ przez całe moje dzieciństwo nikt nie wpadł na pomysł, aby sprezentować mi jakąkolwiek lekturę. W taki sposób moja styczność ze słowem pisanym ograniczała się tylko do tego, co obowiązkowo trzeba było przeczytać w szkole. Natomiast moja świadomość o ogromnej różnorodności gatunków literatury była znikoma.

Literatura science fiction na Gwiazdkę - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Science fiction na Gwiazdkę – sprawdź te książki

W moim przypadku lektury szkolne skutecznie zabiły chęć czytania czegokolwiek i zwróciłem się w tamtym okresie w stronę gier komputerowych, filmów i seriali. Dopiero po wielu latach sam, na własną rękę wyszukałem, kupiłem i zmusiłem się do przeczytania Gry Endera. Miłość do science fiction rozkwitła niczym podlana nawozem, którego brakowało od naprawdę wielu lat. O ile więcej poznałbym fascynujących opowieści, zwiedził niesamowitych planet, przeżył zapierających dech przygód, gdyby ktoś wpadł na pomysł: może kupimy młodemu książkę fantastyczną, skoro nałogowo ogląda SG-1?

Nie zróbcie tego błędu i dajcie młodszemu pokoleniu możliwość rozwijania bujnej wyobraźni podczas długich godzin z książką. Skorzystajcie z moich propozycji również wtedy, jeśli szukacie prezentu dla osoby dorosłej. Może to jest właśnie dobry moment, aby zachęcić ją do zapoznania się z fantastyka naukową! Na poniższe propozycje na prezent świąteczny składają się w większości książki wydane w 2020 roku. Literatura science fiction na Gwiazdkę to naprawdę strzał w dziesiątkę.

Fantastyczne opowieści wigilijne. AntologiaFantastyczne opowieści wigilijne Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Nie ma chyba książki, która byłaby bardziej odpowiednia na prezent niż zbiór fantastycznych opowiadań wigilijnych. W tym roku, macie możliwość przeżyć święta na obcej plancie, statku kosmicznym, a nawet być świadkami inwazji obcych. Świąteczny klimat został okraszony kosmicznym pyłem, wprowadzając w nadchodzące święta powiew świeżości.

Zbiór opowiadań jest bezpiecznym wyborem w przypadku pierwszego spotkania z literaturą science fiction. W Fantastycznych opowieściach wigilijnych będziecie mieli możliwość zapoznać się z piórem cenionych, zagranicznych pisarzy oraz polskich autorów. Książka dostępna jest w tym miejscu.

Trylogia SybirPunk, Michał Gołkowski

SybirPunk Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Gatunek Cyberpunk znajduje się obecnie na wznoszącej fali popularności. Literatura zyskuje coraz więcej historii, w których pierwiastek ludzki zaczyna żyć w symbiozie z szeroko rozumianą cybernetyką, a popkultura dostarcza nam nowych dzieł filmowych i gier komputerowych. Kilka dni temu swoją premierą miał długo oczekiwany Cyberpunk 2077. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś z Waszych bliskich już ma tę grę, bądź zażyczył sobie „pod choinkę” prezent w postaci tego tytułu. Pójdź za ciosem i podaruj sobie (jeśli jesteś jedną z tych osób) lub bliskiemu polską trylogię SybirPunk autorstwa Michał Gołkowskiego. Gwarantuję, że zawodu nie będzie! Znajdziesz ją pod tym linkiem.

Trylogia The Interdependency, John Scalzi

The Interdependency Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Zakończona w tym roku tomem Ostatnia imperoks historia, jest klasycznym przedstawicielem z gatunku space opery. John Scalzi zbudował nowe uniwersum, oparte na oryginalnej zasadzie działania i zawierające wszystkie elementy, których oczekiwalibyście od powieści science fiction. Ponadto Scalzi = polityka. Możecie być pewni, że ilość i jakość intryg w trylogii The Interdependency pozytywnie zaskoczy. Książki z tej serii czekają tutaj.

Seria Expeditionary Force, Craig Alanson

Expeditionary Force Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Seria Craiga Alansona to nowe odkrycie wydawnictwa Drageus Publishing House. Expeditionary Force możemy zaliczyć do gatunku military science fiction, który to bazuje na dużej ilości walk w przestrzeni kosmicznej. Na dzień dzisiejszy w sprzedaży są dwa tomy: Dzień Kolumba oraz SpecOps, cała seria natomiast liczy aż kilkanaście tomów. Jeśli szukacie uniwersum, w którym będzie można zostać na dłużej – to będzie bardzo dobry wybór. Pierwsze książki cyklu są dostępne w tym miejscu.

Wędrująca Ziemia, Cixin LiuWędrująca Ziemia Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Tak, Wędrująca Ziemia to kolejny zbiór opowiadań w tym zestawieniu, jednakże jeśli myślimy o gatunku hard science fiction, to na dzień dzisiejszy nie ma lepszego przedstawiciela niż Cixin Liu. Liu w swoich powieściach bardzo mocno opiera się na rzeczywistej nauce. Mimo że snuje dość fantastyczne wizje, stara się oprzeć je na solidnych podwalinach naukowych. Wędrująca Ziemia jest idealną książką, dzięki której zapoznacie się z piórem jednego z najpopularniejszych autorów science fiction ostatnich lat. Jej egzemplarz możecie zamówić, klikając w ten link.

Drzwi do lata, Robert A. HeinleinDrzwi do lata Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Ostatnia propozycja na świąteczny prezent to książka autorstwa Roberta A. Heinleina, Drzwi do lata. Klasyka, ponieważ nie samymi nowościami człowiek żyje. Wydawnictwo Rebis sukcesywnie powiększa swoją serię Wehikuł czasu o dość wiekowe tytuły, będące jednocześnie tymi mniej popularnymi w dorobku pojawiających się w tej serii autorów. Drzwi do lata chwytają za serce, wzruszają i udowadniają, że literatura wcale nie musi się zestarzeć. Historia opowiedziana przez Heinleina sprawi, że w tym zimnym okresie zaczniesz szukać swoich własnych drzwi do lata. Książke można kupić w tym miejscu.

Powyższy, przekrojowy wybór powieści science fiction powinien dać Ci dobry ogląd na to, co możesz znaleźć w tym gatunku literatury. Może któraś z nich będzie dla Ciebie tegorocznym odkryciem, kto wie? Zamawiaj, kupuj i rozwijają swoją wyobraźnię. Nowe światy czekają na odkrycie! Literatura science fiction na Gwiazdkę może się okazać w tym roku najlepszym ze wszystkich prezentów pod choinką.

Więcej książek science fiction znajdziesz w tym miejscu.

Autor zestawienia:  Robert Rejmaniak

Powiązane artykuły: