Literatura piękna i beletrystyka - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Literatura piękna i beletrystyka to doskonałe zestawienie dla wszystkich wielbicieli tego rodzaju literatury. Poza tym to również świetna okazja, by poznać gorące nowości, a przede wszystkim zapowiedzi pozycji, o których już jest głośno na świecie i w Polsce. Wśród prezentowanych dziś historii coś dla siebie znajdą nawet najbardziej wymagający czytelnicy. Ponadto, jeśli poszukujecie intrygujących i wciągających lektur na najbliższy czas, trafiliście idealnie. Dzięki temu zestawieniu będziecie na bieżąco z jednymi z bardziej wyczekiwanych tytułów najbliższych kilkudziesięciu dni. Zaciekawieni? Koniecznie sprawdźcie, co dziś dla was przygotowaliśmy!

Literatura piękna i beletrystyka - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Literatura piękna i beletrystyka – sierpień i wrzesień 2019

Był sobie pies 2

Głównym bohaterem powieści jest oczywiście pies Bailey, znany czytelnikom z historii Był sobie pies. Ponieważ czworonóg przeżył już wiele wcieleń, o ludziach miał szansę nauczyć się naprawdę dużo. Podczas wędrówki po świecie miał mnóstwo imion: Toby, Ellie czy Koleżka. Teraz Bailey powraca w nowym wcieleniu, ponieważ ma bardzo ważną misję. Bohater musi zaopiekować się dorastającą Clarity, wnuczką jego ukochanego przyjaciela Ethana.

Zadaniem psa jest pilnowanie i strzeżenie dziewczynki, ponieważ ta ma niezwykły talent do pakowania się w kłopoty. Sprawa nie jest więc taka łatwa. Poza tym Clarity June wraz z matką opuszcza dom ukochanej babci i Baileya. A wszystko po to, by zamieszkać w wielkim mieście. W związku z tym w swoim nowym wcieleniu Bailey znajdzie CJ i zrobi, co trzeba, żeby była szczęśliwa. W końcu od tego są najlepsi przyjaciele. Czworonóg pomoże jej realizować marzenia i ułatwi odnalezienie prawdziwej miłości. Bo przecież dorastanie jest trudne. I to wielkie szczęście mieć przy sobie przyjaciela, a zarazem stróża.

Książka Był sobie pies 2 dostępna od 18 września 2019 roku.

Podróż do Carcassonne

Podróż do Carcassonne - sprawdź na TaniaKsiazka.plWarszawa, rok 1921. Hrabina Stefania Leszczyńska aranżuje dla swojego syna, Ksawerego, korzystne małżeństwo.  Ma ono zapewnić mu wysoką pozycję towarzyską i otworzyć drzwi do wielkiej kariery w dyplomacji. Jednak realizację tego planu komplikuje jego romans z początkującą aktorką, Natalią Moore, która w dodatku spodziewa się dziecka. Dziewczyna, nakłaniana przez hrabinę do wyjazdu z Warszawy, w końcu znika bez śladu. Z tego powodu Ksawery rozpoczyna nowe życie. Życie pełne goryczy, poczucia niespełnienia i żalu.

To poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle, odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

Książka dostępna od 23 sierpnia 2019 roku.

Nuselski punk

Literatura piękna i beletrystykaNusle to ciesząca się nie najlepszą sławą proletariacko-romska dzielnica w Pradze. To miejsce, w którym nic nie jest proporcjonalne, wszystko od czapy. Poza tym miejscowi mają mnóstwo świetnych pomysłów, których, nie wiedzieć czemu, nie rozumie świat. Bo też cóż może być złego w tym, że np. ktoś skróci sobie drogę, jadąc rowerem przez tunel za wagonami metra?

Tutejsi ludzie starają się jakoś przetrwać, mieć na chleb i na piwo w miejscowej gospodzie. Ich opowieści autor, pisarz i Gloger, ukrywający się pod pseudonimem Green Scum, zna z pierwszej ręki. Ponieważ jak sam o sobie mówi, żyje na przemian pod dachem i na ulicy: Większość tych historyjek przeżyłem sam albo wydarzyły się one moim przyjaciołom. Są to historie wprawdzie na pierwszy rzut oka humorystyczne, ale kryje się za nimi smutek, bo zwyczajny człowiek, taki, któremu nic nie wychodzi, zbyt wesołego życia nie ma.

Książka już dostępna.

Król, który uciekł

Król, który uciekł - kup na TaniaKsiazka.plKarzeł, który nie uważa się za karła i król, który nie chce być królem. Erotyczne rozpasanie Luwra i bogobojność zaściankowego Wawelu. Zniewieściali francuscy arystokraci i ceniący twardą siłę sarmaci. Krwawa Noc Św. Bartłomieja, groteskowe kulisy pierwszej wolnej elekcji i dziwaczna obyczajowość renesansu. W jaki sposób francuski lekkoduch z fetyszem damskich strojów, Henryk Walezy, trafił na tron Rzeczypospolitej? A całe życie wyszydzany karzeł polskiego pochodzenia Jan Krasowski stał się szarą eminencją?

Polska korona jest ostatnim, czego pragnie wydelikacony książę andegaweński Henri de Valois. Jednak zachodzi ON za skórę niewłaściwej osobie. Jan Krasowski, zresztą postać historyczna, kilka miesięcy wcześniej był erotyczną zabawką na dworze Katarzyny Medycejskiej. W związku z tym, korzystając ze swej bystrości i dawnych koneksji uknuje ON intrygę, dzięki której jednocześnie zemści się na znienawidzonym Henryku oraz na ojczyźnie, która sprzedała go w niewolę. Wystarczy, że doprowadzi do największego politycznego przekrętu XVI wieku.

Książka dostępna od 23 sierpnia 2019.

Zakazana historia filozofów

Literatura piękna i beletrystykaRafał pracuje jako Inspektor w tajemniczej Instytucji. W związku z tym jego zadaniem jest kontrolowanie wybitnych myślicieli i pilnowanie, aby nie narazili świata na niebezpieczeństwo. Z tego powodu jego życie jest pełne rutyny: zlecenie, delegacja, powrót. Wykonuje swoją pracę perfekcyjnie. W bezwzględny, skuteczny i pozbawiony emocji sposób unieważnia dokonania Talesa z Miletu, Sokratesa, Platona i innych wywrotowców. Do czasu, gdy podczas jednej z podróży spotka Monikę.

Perfekcyjne życie Rafała zaczyna się rozpadać. Co by się stało, gdyby idee, które rodzą się w głowach filozofów, od razu zmieniały coś w świecie fizycznym? I gdyby wszystkie systemy filozoficzne zostały podważone?

Książka dostępna od 28 sierpnia 2019 roku.

U siebie i na wyjeździeU siebie i na wyjeździe - kup na TaniaKsiazka.pl

Korespondencja pochodzi z lata 2014 roku, gdy Ekelund przebywał w Brazylii na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. To listowna rozmowa dwóch nieprzeciętnie inteligentnych, ciekawych świata intelektualistów. Wymieniających błyskotliwe poglądy i przemyślenia na przeróżne tematy, nie tylko te związane z piłką nożną. Poza tym związanych także ze sztuką oraz polityką. Poruszają temat ulotnej natury szczęścia i „rozpadu istniejących struktur”, a wszystko to ze sporą domieszką energii i dowcipu.

Książka dostępna od 28 sierpnia 2019 roku.

Horyzont

Horyzont - sprawdź na TaniaKsiazka.plJałowe lata bez wschodów i zachodów słońca. Wspomnienia jak burza piaskowa, jak skrzypienie desek w starym domu. Smugi przeszłości płytko pod skórą. Gry komputerowe i bułgarski rap.

Maniek i Zuza mieszkają po sąsiedzku na warszawskim Mokotowie. On, były saper, próbuje spisać wspomnienia z misji w Afganistanie, mając nadzieję wreszcie stamtąd wrócić. Ona, dziecko pokolenia Y, uczy się żyć na własny rachunek. I mimowolnie zatraca się w rodzinnej tajemnicy. Choć z pozoru nic ich nie łączy, ciążą ku sobie, niezdolni i niechętni do pielęgnowania więzi z otoczeniem.

Książka dostępna od 18 września 2019 roku.