Literatura młodzieżowa to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników tego gatunku. Poza tym także wielbiciele literatury fantasy znajdą tu coś dla siebie. Jeśli zatem poszukujecie właśnie książek, na które warto zwrócić uwagę, trafiliście idealnie. Prezentowane dziś tytuły trafią do gustu nawet najbardziej wymagającemu odbiorcy. Są to powieści, które za granicą osiągnęły ogromny sukces, a wśród czytelników cieszą się dużą popularnością. Część z nich już pojawiła się na polskim rynku, kilka dopiero będzie miało swoją premierę. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, co dziś dla Was przygotowaliśmy!

Literatura młodzieżowa: marzec-maj 2019

Ogień i kość Rachel A. Marks

Ogień i kość - kup na TaniaKsiazka.plOsiemnastoletnia Sage od roku żyje na ulicach Los Angeles, nie wiedząc, że jest zaginioną córką bogini ognia. Wkrótce dziewczyna wpada w pułapkę i trafia do ukrytego magicznego półświatka. A w związku z tym musi przysiąc wierność jednemu z pięciu rodów. Jednak nic nie wie o nowym świecie, w którym przyszło jej żyć. Poza tym staje się jedną z najważniejszych osób w mitycznym Los Angeles.

Czy jest gotowa na polityczne i towarzyskie potyczki, w które została wplątana? Najmniejsza pomyłka może kosztować ją życie.

Książka już w sprzedaży.

Rytmatysta Brandon Sanderson

Rytmatysta - zobacz na TaniaKsiazka.plGłównym bohaterem powieści jest Joel, który ponad wszystko pragnie zostać Rytmatystą. Rytmatyści, wybierani przez Mistrza w tajemniczej ceremonii przyjęcia, mają moc nadawania życia dwuwymiarowym rysunkom zwanym kredowcami. Są też jedyną obroną ludzkości przed dzikimi kredowcami. To bezlitosne istoty, które pozostawiają za sobą zmasakrowane trupy. Dzikie kredowce niemal opanowały terytorium Nebrasku, a teraz zagrażają całym Amerykańskim Wyspom.

Jako syn zwyczajnego wytwórcy kredy z Akademii Armedius Joel może się jedynie przyglądać, jak młodzi Rytmatyści uczą się magicznej sztuki, dla której on poświęciłby wszystko. Jednak uczniowie zaczynają znikać porywani ze swoich domów. Pozostają po nich jedynie plamy krwi. W związku z tym Joel zostaje pomocnikiem profesora, którego zadaniem jest zbadanie zabójstw młodych adeptów magii. Wkrótce wraz z przyjaciółką Melody trafia na ślad zaskakujących odkryć, które na zawsze zmienią Rytmatykę.

Książka już w sprzedaży.

Dziewczyna, która wybrała po raz drugi, część druga serii Pivot Point Kasie West

Dziewczyna, która wybrała po raz drugi - kup na TaniaKsiazka.plZanim Addie dokona jakiegoś wyboru, może doświadczyć różnych jego konsekwencji w przyszłości. To jej szczególna moc, która jednak nie sprawia, że teraźniejszość staje się łatwiejsza. Jej własny chłopak ją wykorzystał, a przyjaciółka zdradziła. Tym samym, kiedy tata zaprasza ją na ferie zimowe do świata Normalsów, nie waha się ani chwili. Poznaje tam Trevora, który wydaje jej się niepokojąco znajomy, chociaż przecież nigdy się nie poznali… Prawda?

W tym samym czasie jej przyjaciółka, Laila, próbuje zrealizować swój własny plan. Dziewczyna chce odzyskać wspomnienia Addie, jeśli tylko dowie się, jak to zrobić. Niektórym ważnym osobistościom się to nie podoba. A pomóc nie może jej nikt. Poza Connorem, jedynym chłopakiem w Kolonii, który jest odporny na jej uroki.

Książka już w sprzedaży.

Speak. Wykrzycz ten ból Laurie Halse Anderson

Speak. Wykrzycz ten ból - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Ile osób wie, że milczenie może być najgłośniejszym krzykiem rozpaczy?

Wyobraźcie sobie, do jakich rozmiarów musiało urosnąć cierpienie Melindy, skoro zdecydowała się zamilknąć.

Trudno zliczyć, ile razy prosiła o wysłuchanie, ile wysłała niemych sygnałów, zanim przestała się odzywać. Odrzucona przez przyjaciół, skreślona z życia towarzyskiego, upokarzana i wyśmiewana przez to, że nikt nie znał prawdy. Najgorszej prawdy na świecie.

Pierwsze dni w liceum są zwykle szansą na poznanie nowych ludzi i rozpoczęcie kolejnego rozdziału. Za Melindą ciągnie się jednak wspomnienie wydarzenia, o którym wie tylko ona. Nikt nie chce z nią rozmawiać. Poza tym byli przyjaciele z dawnej szkoły, patrzą na dziewczynę z nienawiścią i nazywają ją wyrzutkiem. Tym samym bohaterka musi doprowadzić do konfrontacji ze swoim koszmarem, żeby się z niego obudzić. Co może spowodować przerwanie milczenia?

Książka już w sprzedaży.

Killer T Robert Muchamore

Killer T - kup na TaniaKsiazka.plHarry i Charlie są nastolatkami, którzy poznają się tuż przed końcem znanego nam świata. Nieśmiały i introwertyczny chłopak z zamiłowaniem do dziennikarstwa i wygadana dziewczyna z ubogiej rodziny, która została wrobiona w zamach na szkolną gwiazdę futbolu. Oboje dorastają w świecie, w którym modyfikacje genetyczne są wciąż nielegalne, ale popularniejsze od narkotyków. Tym samym wystarczy proste laboratorium w garażu, aby móc pokonać ciężką chorobę, zwiększyć możliwości mózgu, cieszyć się nieskazitelnie pięknym ciałem, a nawet zaplanować płeć przyszłego dziecka. Niestety w niewłaściwych rękach tania technologia modyfikowania genów staje się najbardziej niebezpieczną bronią w dziejach ludzkości.

Killer T to sztuczny wirus o śmiertelności rzędu dziewięćdziesięciu procent. Terroryści, którzy go stworzyli, domagają się miliarda dolarów w zamian za antidotum. To zachęca kolejnych szantażystów do pracy nad kolejnymi szczepami niebezpiecznych wirusów.

Książka w sprzedaży od 29 maja 2019 roku.