PolecamyPromocjeReportaże

Literatura faktu – bestsellery, nowości i zapowiedzi taniej nawet o 35%

Literatura faktu - bestsellery

Literatura faktu – bestsellery, nowości i zapowiedzi

Literatura faktu, reportaż, czyli non fiction to inaczej prawda zamknięta na kartach książek. Nie zawsze jest to prawda wygodna, nie zawsze jest to nawet prawda, ale zawsze jest to próba dotarcia do niej. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak skomplikowany świat nas otacza, ale są ludzie, którzy widzieli wszystkie jego barwy na własne oczy i chcą nam, o tym opowiedzieć. Sprawdźcie po jakie książki z działu: Literatura faktu, reportaż warto sięgnąć i gdzie można je kupić z 35% rabatem. Promocja potrwa do 6. lutego włącznie.

Literatura faktu – bestsellery – Na wschód od zachodu Wojciech Jagielski

Na tę książkę czekało wielu fanów gatunku, jak i fanów książek cenionego reportera wojennego, Wojciecha Jagielskiego. Tym razem autor zabierze nas na tzw. Wschód do Indii, Afganistanu, Pakistanu i Nepalu i poprzez historię Europejczyków, którzy postanowili szukać swojego szczęścia właśnie w tych krajach, pokaże nam, jak różne funkcjonują w nich rzeczywistości. Dowiemy się, co w tym krajach ma naprawdę wartość i spróbujemy zrozumieć, dlaczego są ludzie, którzy uciekając od materializmu i pogoni za karierą, właśnie tam szukają swojego szczęścia i czemu bardzo często go nie znajdują.

Literatura faktu – bestsellery – Generałowie. Niewygodna prawda o polskiej armii Juliusz Ćwieluch

Ta z kolei książka rzuca niepokojący cień na sytuację w polskiej armii. Pokazuje mechanizmy, które nią rządzą, a także jak skutecznie jest ukrywana prawda o niej. Przeciętny obywatel nie zdaje sobie sprawy, jak wiele informacji nie ma prawa do niego dotrzeć, a ci, którzy to “prawo” łamią, mogą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. W tej książce znajdziemy relacje ludzi, którzy już stracili to, czym ktoś mógłby ich szantażować, czyli swoje “stołki” i teraz mogą mówić otwarcie, bez cenzury, jak źle jest w polskiej armii i jak bardzo jest to niebezpieczne.

 

Literatura faktu – bestsellery – Lab girl Hope Jahren

Ta książka to niezwykła opowieść o kobiecie i roślinach. Jednak tak naprawdę pokazuje ona także drogę, jaką musi przejść kobieta, która chce zostać naukowcem,  rozwijać swoją naukową pasję i karierę w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Czy pasja, która narodziła się we wczesnym dzieciństwie, wystarczy? Czy chęć opowiadania o roślinach i odkrywania ich niezwykłego świata może stać się celem, który pokona wszelkie przeciwności? Poznajcie losy niezwykłej bohaterki Lab girl i historię świata roślin, który nas otacza, a o którym tak niewiele wiemy.

Dzięki reportażom i innych książkom z gatunku: literatura faktu trafiamy do miejsc niezwykłych, często niebezpiecznych, poznajemy ludzi, którzy są z jakiegoś powodu wyjątkowi, lub takich, których nigdy nie chcielibyśmy spotkać na swojej drodze. Ich autorzy stają się naszym kluczem do tego świata, który chcemy zobaczyć, ale często – nie na własne oczy. Sprawdźcie, co teraz w reportażu „piszczy” i skorzystajcie z rabatu na TaniaKsiazka.pl.

Promocję znajdziecie w tym miejscu>>>