Lipcowe zestawienie fantasy 2021

Macie już plan czytelniczy na wakacje? Jeśli Twoja letnia lektura obejmuje fantastyczne światy – koniecznie poznaj lipcowe zestawienie fantasy 2021 i upoluj kolejny wciągający tytuł!

Lipcowe zestawienie fantasy 2021 – sprawdź to!

Dzieci Ziemi i Nieba znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Dzieci ziemi i nieba

Z pirackiego miasteczka wyrusza młoda kobieta, która szuka zemsty po utracie rodziny. Tej samej wiosny z bogatego państwa-miasta wyprawiają się dwie bardzo różniące się od siebie osoby – młody malarz, który zmierza na niebezpieczny wschód, by na życzenie wielkiego kalifa namalować jego portret oraz obdarzona żywą inteligencją, powodowana gniewem kobieta udająca żonę lekarza, będąc w rzeczywistości na misji szpiegowskiej.

Statkiem handlowym, na którego pokładzie płyną, dowodzi młodszy syn z kupieckiej rodziny. Chłopak targany jest wątpliwościami co do swojego przeznaczenia. Jeszcze dalej na wschód pewien chłopiec szkoli się na żołnierza, by zdobyć chwałę w nieuchronnie zbliżającej się wojnie.

Ich losy wkrótce się splotą, a ich życie zawiśnie na włosku, kiedy kalif wysyła wielką armię, która ma zająć potężną fortecę, stanowiącą bramę do zachodniego świata… Czy wyjdą z tego cało?

PREMIERA: 6 lipca 2021

Malachitowe ostrze znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Malachitowe ostrze

Violet Silverhunt i jej przyjaciel, czarodziej Logan Fallkryon, przemierzają Malkholen broniąc jego mieszkańców przed złem. Życie w drodze jest trudne, ale proste. Przynajmniej do dnia, w którym spotykają księcia Nastilli.

Wkróce rozpocznie się wyścig z czasem oraz niesamowita podróż prowadząca od Kniei Mroku po Góry Argentum Lunae. Demoniczne siły obudzą się do życia z głębokiego snu, a losy królestwa zawisną na włosku.

Violet musi pokonać swoje lęki i zrobić wszystko, żeby ocalić ojczyznę. W czasie wyprawy powoli jednak zdaje sobie sprawę, że nie wszystko jest takim, jakim się wydaje. Wrogowie i sojusznicy skrywają tajemnice, których rozwikłanie może zadecydować o sukcesie całej misji.

PREMIERA: 7 lipca 2021

Lipcowe zestawienie fantasy 2021: tytułu Pani Cisza szukaj na TaniaKsiazka.pl

Pani Cisza. Zapiski stali. Tom 2

Klan Nagata umiera. Wiekowy daimyo nie poprowadzi już swoich wojowników do żadnej walki, a jego kilkuletni, chory syn z całą pewnością umrze jeszcze przed nim. Klan Węża podstępem wpełza w granice prowincji i zatruwa swym jadem wszystko, co napotka. Armię bandytów prowadzi istota bez honoru, której nawet Duch będzie musiał się pokłonić.

Na dodatek na granicy nieprzeliczone oddziały Manduków czekają tylko na sygnał do ataku. Tak, dni klanu Nagata są policzone. Zanim jednak zapłoną stosy pogrzebowe, stary samuraj o żelaznej duszy pośle po umierającego chłopca wojownika, którego zrodziła magia.

PREMIERA: 9 lipca 2021

Pan Kamienia Wschodu – książka dostępna na TaniaKsiazka.pl

Pan Kamienia Wschodu

Historia lubi zaskakiwać, a konsekwencje podjętych działań potrafią być nieprzewidywalne. Nie ma litości dla tej, która sprzeniewierza się surowym zasadom Królestwa. Jednak to ona jest iskrą, która rozpala płomień buntu.

Gdy Aline, córka władcy Królestwa Żeglarzy, zostaje oskarżona o zdradę państwa, nie pozostaje nic innego, jak ruszać tam, gdzie istnieje szansa na przeżycie. Na Północ. I ani obecny mąż, ani były kochanek – nikt nie powstrzyma dziewczyny. Zwłaszcza że nie walczy tylko o siebie…

PREMIERA: 9 lipca 2021

Wyklęci. Era Cieni

Wyklęci. Era cieni

Czas to niebezpieczna rzecz. Zwłaszcza w niepowołanych rękach. A ręce Raven wydają się wyjątkowo problematyczne…

Wyszkolona do eliminowania zabójczych Plag nigdy nie potrafiła okiełznać własnego temperamentu. Jeden nieumyślny zakład uwikłał ją w niebezpieczną intrygę, a to jeszcze nie koniec złych wiadomości. Wraz z nią w aferę zamieszany jest Władca Cieni, którego zamiary pozostają dla Raven zagadką.

Wśród politycznych gier, paskudnych Plag i zawziętej cesarzowej niejeden straciłby głowę. Na całe szczęście Raven dzierży najpotężniejszą z broni, zesłanego przez gwiazdy pecha oraz… własną lekkomyślność.

PREMIERA: 14 lipca 2021

Żniwiarz dusz – książka dostępna na TaniaKsiazka.pl

Żniwiarz dusz. Królestwo dusz. Tom 2

Pamiętacie Królestwo dusz? Pora na kontynuację!

Książę, którego magia odrzuca, król, który poprzysiągł zemstę i szamanka, która nie jest już sama… Po wielu latach tęsknoty za darem magii Arrah zdobyła to, czego zawsze pragnęła. Niemniej zapłaciła za to wysoką cenę. Teraz ostatnia znachorka musi uratować tę samą rodzinę, która ją zdradziła, a pogrążone w chaosie królestwo i niemożliwą do spełnienia miłość…

Kiedy Arrah wraca na plemienne ziemie, by odnaleźć tych, którzy przeżyli atak demonów, jej ukochany Rudjek poluje na ostatnich ocaleńców z demonicznej armii. Jednocześnie odkrywa intrygę, która ma zniszczyć wszystko, co pozostało z ich świata… Król Demonów pragnie Arrah, a jeśli ona i Rudjek nie rozwikłają jego planów – zniszczy wszystko i wszystkich, którzy staną mu na drodze.

PREMIERA: 14 lipca 2021

Grombelardzka legenda. Serce gór. Księga Całości. Tom 3 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Grombelardzka legenda. Serce gór. Księga Całości. Tom 3

Grombelard to mokry kamień, odwieczne, nieprzebyte Góry Ciężkie, kilka miast-warowni i kilka wiosek zamieszkałych przez zdziczałych rozbójników, gotowych mordować za garść srebra albo po prostu dla rozrywki. Ponadto wieczny deszcz i nieśmiertelny wiatr. To jest Grombelard.

Ale wiatr może być też Oddechem Gór, rozbójnik może być ich Królem, a skała, gdy przyłożyć do niej rękę, może pulsować w rytmie bicia serca. Na szlaku spotkać można łuczniczkę o szarych, niepasujących do twarzy oczach, stracić życie z ręki nieszczęśliwej kocicy, uwięzionej w ciele człowieka. Można też oszaleć i powoli nadziać się na własny miecz, tylko dlatego, że Sęp rozkazał. Tak, to wszystko legendy. Ale bez legend Grombelard to tylko deszcz i wiatr.

PREMIERA: 16 lipca 2021

Lipcowe zestawienie fantasy 2021: Patricia Briggs. Ślad dymu szukaj na TaniaKsiazka.pl

Ślad dymu. Mercedes Thompson. Tom 12

Wieki temu magiczne istoty mieszkały w czarodziejskiej krainie zwanej Podgórzem. Ta jednak zatrzasnęła przed nimi swe podwoje, przez co pradawni pozostawili po sobie wielkie zamki i skarbce pełne magicznych artefaktów. Porzucili swoich więźniów i pupili, a pozostawione samym sobie stwory zaczęły swobodnie grasować po krainie, siejąc chaos i spustoszenie. Warto wspomnieć, że przeżyły tylko te najbardziej zabójcze z nich…

Teraz jeden z tych więźniów wydostał się z magicznej krainy do naszego świata. Żyje, by siać chaos i zniszczenie. Może przybrać kształt każdego człowieka, każdej istoty, którą wybierze, a dzięki ugryzieniu może przejąć kontrolę nad umysłem każdego i zmusić go do wszystkiego – nawet zabicia ukochanej osoby.

Teraz, ten potwór jest tutaj, w Tri-Cities. Na terytorium Mercedes Atheny Thompson Hauptman. Nie może tu pozostać. I nie pozostanie. Nie, jeśli ona ma w tej sprawie coś do powiedzenia.

PREMIERA: 16 lipca 2021

Lipcowe zestawienie fantasy 2021 – po które z nich sięgniesz?

Lipcowe zestawienie fantasy 2021 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl