Lessie, wróć ponownie na wielkim ekranie Lassie wróć

Od 20 sierpnia w kinach możemy oglądać piękny film o niezwykłej przyjaźni dwunastoletniego chłopca i suczki Lassie. Lassie, wróć! jest ekranizacją książki o tym samym tytule autorstwa amerykańskiego pisarza Erica Knighta, wydanej po raz pierwszy w 1940 roku (w Polsce 18 lat później). Produkcja ta nie jest pierwszą próbą przeniesienia na ekran historii o najwierniejszym psie świata. Twórcy filmowi sięgnęli po nią już w 1943 roku (w obsadzie pojawiła się nawet Elizabeth Taylor), wzruszając cały świat. Czy remake w reżyserii Hanno Olderdissena powtórzy sukces nominowanego do Oscara za najlepsze zdjęcia dzieła Freda M. Wilcoxa?

Lassie wróć Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Fragment zwiastuna

Lassie, wróć! ponownie na srebrnym ekranie

Lassie, wróć! to opowieść o pięknej przyjaźni Flo i suczki Lassie. Gdy tata dwunastlatka traci pracę i cała rodzina musi opuścić swój dom i przenieść się do mieszkania, gdzie nie można trzymać psów, ku rozpaczy chłopca postanawia oddać wierną przyjaciółkę syna. Ten jest zrozpaczony i nie umie się pogodzić z rozstaniem. Lassie trafia w ręce Priscilli – rozpieszczonej dziewczynki i jedzie z nią do domu, który położony jest aż nad morzem. Lessie nie zamierza jednak być posłuszna i po prostu zostać z małą. Gdy tylko nadarza się okazja – ucieka, by jak najszybciej odnaleźć swojego przyjaciela. Musi przebiec cały kraj! I chcąc do niego trafić, musi sykorzystć ze swojej niezwykłej psiej mądrośi oraz sprytu.

Flo również nie ma zamiaru siedzieć bezczynnie. Bez Lassie czuje się bardzo samotny, dlatego postanawia jej poszkać. Dzielą ich setki kilometrów, ale oboje są zdeterminowani, by znowu być razem. Dla tej przyjaźni zrobią wszystko, co w ich mocy! Czy chłopcu i suczce uda się ponownie być razem?

Lassie, wróć! to historia miłości, wierności i ogromnego przywiązania nie tylko psa do chłopcaa, ale chłopca człowieka do psa, którego nie na darmo nazywa się najlepszym przyjacielem człowieka. To opowieść o oczuciach, o których nie da sie zapomnieć i o ktore trzeba waczyć ze wszystkich sił.

Zobacz zwiastun filmu Lassie, wróć! i leć do kina póki masz okazję:

Książkę o najwierniejszym psie świata autorstwa Erica Knighta znajdziesz pod tym linkiem.

Czytaj także: