Leopold Tyrmand to pisarz, dzięki któremu w ręce polskich czytelników trafiły takie książki jak Zły czy Dziennik 1954. Twórca tych bestsellerowych powieści wzbudzał wielkie zainteresowanie, a wokół jego osoby unosiła się niezmiennie aura tajemniczości. Nawet po śmierci jego legenda wciąż żyje i intryguje odbiorców. Dlatego też z przyjemnością przedstawiamy wam Biografię Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie autorstwa Marcela Woźniaka. Dzięki niej dowiecie się, kim naprawdę był twórca kultowych już powieści.

Biografia Leopolda Tyrmanda

Leopold Tyrmand – historia prawdziwa

Miał wiele pseudonimów: Lolek, Poldek, Lopek, Loluś, Lo. Każdy z nich określał tę samą osobę – piewcę Warszawy i guru jazzu. Mistrza pióra, który stworzył niezwykle porywające historie. Tyrmand był także asem reportażu w „Przekroju” i „New Yorkerze”. Wychował się na ulicy Trębackiej, zyskując miano szeryfa, który wyruszył na Dziki Zachód. Pisarz ten pojawił się nagle, jakby znikąd. Równie szybko odszedł, ale pozostawił po sobie mnóstwo anegdot i historii. Które jednak są prawdziwe? Dlaczego stał się bohaterem własnych książek? Dlaczego Zły? Skąd wzięły się kolorowe skarpetki i czy to prawda, że był kelnerem i pływał po morzu jak Martin Eden? Jeśli szukacie odpowiedzi na te, oraz tysiąc innych, nurtujących was pytań, to dobrze trafiliście. Biografia Leopolda Tyrmanda zdradzi wam prawdziwą historię życia pisarza. Opowie też o śmierci, która była zupełnie inna od tej, o jakiej mówiono dookoła, a która według przepowiedni miała być taka, jak jego życie.

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy Leopold był Polakiem, Amerykaninem lub Żydem oraz chcecie wiedzieć, o czym myślał, gdy zasypiał, a o czym gdy się golił, macie przed sobą idealne rozwiązanie.

Biografię Leopolda Tyrmanda znajdziecie tutaj. Zachęcamy również do zapoznania się z książkami samego pisarza:

Książkę Zły znajdziecie tutaj.

Książkę Dziennik 1954 znajdziecie tutaj.