Lem. Życie nie z tej ziemi - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka pt. Lem. Życie nie z tej ziemi to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika twórczości pisarza. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza tego typu lektura w naszym kraju. Biografia jednego z najznakomitszych polskich twórców science fiction, który do dziś cieszy się ogromną popularnością, to nie lada gratka. Koniecznie sprawdźcie, jakich ciekawostek dowiecie się z tej pozycji!

Lem. Życie nie z tej ziemi - kup na TaniaKsiazka.pl

Lem. Życie nie z tej ziemi – poznajcie polskiego mistrza science fiction

Można by zastanowić się przez chwilę, czy właściwie jest coś, czego jeszcze nie wie o Lemie miłośnik jego twórczości? Bo przecież światło dzienne ujrzało mnóstwo publikacji dotyczących autora oraz jego twórczości. Wielu specjalistów podejmowało badania naukowe nad literaturą stworzoną przez Lema. Zdaje się, że prześwietlono go pod każdym kątem i wyciągnięto maksymalną liczbę ważnych informacji i ciekawych faktów. Jak się jednak okazuje, takie myślenie to błąd. I udowadnia to Wojciech Orliński w swojej najnowszej książce.

 Tworząc lekturę pt. Lem. Życie nie z tej ziemi autor korzystał ze źródeł, które do tej pory nigdy nie ujrzały światła dziennego. Dzięki temu odbiorca ma okazję poznać całkiem nowe i nieznane tajemnice z życia Lema. A skala ich rozpiętości jest ogromna – od najmniejszych i zabawnych, do tych dużych i poważnych. Znajdziecie tu odpowiedzi na takie pytania, jak: Jak Lem przeżył Holokaust? Czy kiedykolwiek uwierzył w komunizm?  Dlaczego w 1945 roku porzucił intratną karierę spawacza? Jak się nauczył czytać po angielsku?

Ale to nie wszystko, dowiecie się również, o co tak naprawdę chodzi w jednej z najważniejszych książek Lema pt. Solaris. Ponadto autor książki zdradza także, dlaczego Andrzej Wajda ostatecznie nie podjął się ekranizacji tej powieści.

O tym, jak wiele ciekawych i interesujących faktów możecie spodziewać się w tej publikacji, świadczy opinia syna polskiego mistrza science fiction. Tak oto Tomasz Lem komentuje najnowszą biografię ojca:

Świetna książka! Dowiedziałem się z niej wielu rzeczy o… własnym Ojcu.

Nie zwlekajcie więc ani chwili! Książkę pt. Lem. Życie nie z tej ziemi znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!