Ciekawostki o książkach

„Leksykon miast intymnych” na antenie radiowej Dwójki

"Leksykon miast intymnych" na antenie radiowej Dwójki

Od poniedziałku do piątku (17 – 21 marca) od godz. 9:45, w ramach audycji „To się czyta” Programu Drugiego Polskiego Radia, istnieje możliwość przesłuchania fragmentów książki „Leksykon miast intymnych” Jurija Andruchowycza (tłum. Katarzyna Kotyńska) w interpretacji Przemysława Bluszcza.

Zachęcamy do słuchania audycji oraz zapraszamy do zapoznania się z książką. Obecnie w księgarni TaniaKsiazka.pl można ją nabyć z 20% rabatem.

Leksykon miast intymnych - Jurij Andruchowycz Leksykon miast intymnych – Jurij Andruchowycz

„Leksykon miast intymnych” to osobista mapa podróży Jurija Andruchowycza. Wszystkie opisywane miejsca są pretekstem, by opowiedzieć ciekawą historię, wspomnieć przyjaciół, zdradzić źródło inspiracji. Tutaj notatki z podróży i autobiograficzne detale przeplatają się z anegdotami i erudycyjnymi perełkami. Migawki ze światowych metropolii i prowincjonalnych miasteczek tworzą barwny kalejdoskop wrażeń, przeżyć i obserwacji.

„Czytajcie tę książkę tak, jak będziecie mieli ochotę, w całkowicie dowolnej kolejności, otwierając ją na zupełnie dowolnej stronie, nieważne, od końca, początku czy środka. Chodzi przecież o wolność – ściśle mówiąc, z jej właśnie powodu pisałem wszystko, co odnajdziecie na tych kartach.” – Jurij Andruchowycz