Fundancja - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Czy kultowa seria Isaaca Asimova doczeka się ekranizacji? Odpowiedź na to pytanie ucieszy z pewnością wszystkich miłośników klasycznego science fiction. Na początku warto wspomnieć, że mowa tu o cyklu Fundacja, w której skład wchodzi aż 10 tomów. W tym oczywiście powieści innych pisarzy, którzy uzupełniali sagę. Co spowodowało, że autor zyskał ogromną popularność na całym świecie? Niezaprzeczalnie jest to zasługa jego talentu. Ponadto pod przykrywką gatunku literackiego science fiction, pisarz porusza takie tematy jak władza i manipulacja ludźmi i historią. Jego opowieści są też swoistym studium wielkich procesów historycznych oraz kilku innych, ważnych zjawisk, zachodzących w społeczeństwie.

Preludium fundacji - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Kultowa seria Isaaca Asimova doczeka się ekranizacji – więcej szczegółów

Jak dowiadujemy się ze wstępnych informacji, ekranizacja miałby przybrać formę serialu. Jakiś czas temu wspominaliśmy, że obecnie to jedna z najpopularniejszych metod przerzucania na ekran opowieści książkowych. Za sprawą takiego zabiegu książki zyskują często drugie życie, a autorzy ponownie znajdują się na szczycie bestsellerowych list. Również odbiorcy coraz chętniej oglądają odcinkowe wersje ekranizacji, niż pełnometrażowe filmy.

Tym samym Skydance postanowiło wykorzystać popularność seriali i połączyć to z wielkim, literackim nazwiskiem. Czy jest to przepis na sukces? Naszym zdaniem w tym przypadku bez wątpienia. Wracając do informacji o ekranizacji cyklu pt. Fundacja. W projekt mają być zaangażowane takie nazwiska jak: David S. Goyer, który ma na koncie już sukces produkcji m.in. Przebłysk jutra oraz Josh Friedman, odpowiedzialny za stworzenie Terminatora: Kroniki Sary Connor.

Niestety nie znamy jeszcze choćby wstępnej daty premiery. Jednak jeśli tylko uzyskamy więcej informacji, z przyjemnością podzielimy się nimi z Wami. Tymczasem, jeśli jeszcze nie mieliście okazji sięgnąć po książki Isaaca Asimova, koniecznie nadróbcie zaległości!

Książki pisarza znajdziecie tutaj. Gorąco polecam wszystkim miłośnikom literatury science fiction! Przekonajcie się sami, że takie opowieści mogą być niezwykle trafną analizą naszych czasów i tego, z czym przychodzi mierzyć się ludzkości na co dzień.