Księga luster - kup na TaniaKsiazka.pl

Są tu z nami miłośnicy Harry’ego Pottera? Doskonale, bo Księga luster autorstwa Adama Fabera przypadnie Wam do gustu. Skąd o tym wiemy? Bo gdyby Potter był dziewczyną, nazywałby się Kate Hallander. Dokładnie tak, jak główna bohaterka prezentowanej dziś przez nas książki. Jeśli więc jesteście miłośnikami niezwykle magicznych, pełnych czarów opowieści, koniecznie sprawdźcie tę pozycję!

Księga luster – kilka słów

Główna bohaterka, Kate, to typowa nastolatka, która mieszka w Londynie pod dachem ciotki. Życie, jakie wiedzie, jest spokojne i ustatkowane tak, jak może być spokojne i normalne życie młodej dziewczyny. Jednak pewnego dnia staje ona na progu tajemniczego sklepu, którego witryny po brzegi wypełnione są magicznymi przedmiotami. Właścicielka przybytku ofiarowuje bohaterce niezwykłą Księgę luster. Zachwycona dziewczyna rzuca urok na przystojnego Jonathana. Jak się jednak okazuje, czar przynosi zupełnie odwrotny skutek od zamierzonego. Tym samym Kate trafia do Jaaru, który zamieszkują niezwykłe, magiczne stworzenia.

Pojawia się też Fion. Baśniowa istota, która nie ma najlepszych stosunków z własnym ojcem. W akcie buntu i pogarszającej się sytuacji w domu odchodzi z rodzinnego gniazda. Za misję stawia sobie odnalezienie przypisanej mu czarownicy. Jednak niedoświadczony młodzian bardzo szybko wpada w tarapaty. Kiedy przejmuje go niebezpieczna nimfa Erato, w świecie magii zaczyna panować wielki zamęt.

W Londynie tymczasem ciotka Kate dowiaduje się, że ze sklepu pani Selene zniknął magiczny kamień o potężnej mocy. Czy istnieje jeszcze szansa na jego odnalezienie? Jak Kate, wiedźma nowicjuszka, poradzi sobie w świecie pełnym ekscentrycznych fer oraz mając u boku wyniosłego jednorożca? Co tak naprawdę planuje Erato? I czy kraina Jaaru okaże się przyjazna i pozwoli dziewczynie opuścić swoje progi?

Książka pt. Księga luster to nie tylko uczta dla umysłu, ale również dla oczu. Odbiorca będzie miał przyjemność zaznajomić się z ilustracjami autorstwa Julii Bonieckiej, w szerszym gronie znanej jako Tojko. Jej graficzne prace w powieści zostały wzbogacone o wypukłe i błyszczące elementy, co sprawia, że całe wydanie prezentuje się niezwykle magicznie.

Powieść Adama Fabera znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!