Książkowe prezenty na Dzień Dziecka to doskonałe zestawienie dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie mają pomysłu na prezent dla swojej pociechy. Ponieważ nie od dziś wiadomo, że książki nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą i poszerzają horyzonty, to doskonały prezent dla dziecka w każdym wieku. Wśród przygotowanych dziś propozycji znajdziecie przeróżne tytuły. Od pozycji dla tych maluchów, które dopiero uczą się mówić i poznają świat po tytuły idealne dla nastolatków i młodzieży. Poza tym na końcu zestawienia znajdziecie odnośnik do pozostałych prezentowych propozycji. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zachęcić Was do zapoznania się z dzisiejszymi propozycjami.

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka – Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem - kup na TaniaKsiazka.plTa propozycja idealnie nada się dla dzieci w wieku od 0 do 12 miesięcy.

W tej małej książeczce mnóstwo jest prostych sylab, samogłosek i wyrazów dźwiękonaśladowczych. Ponieważ to one są naturalnym pierwszym krokiem w nauce mówienia. Dziecku, które właśnie zaczyna mówić, najłatwiej wypowiadać onomatopeje, dlatego tak często zastępuje nimi nazwy rzeczy czy zwierząt. Każdy rodzic szybko pozna swoisty słownik malucha, a mądry rodzic sięgnie po książeczkę zachęcającą do wypowiadania sylab ćwiczących aparat mowy.

Ulubionego bohatera najmłodszych czytelników poznacie tym razem podczas wykonywania czynności, które lubi każdy maluch. Wiąże się to z powstawaniem rozmaitych dźwięków, które, naśladowane przez dziecko, stanowić będą pierwszy krok w rozwoju mowy. Książka zachęca do kreatywnej zabawy z maluchem. Poza tym sięganie do takich dźwięków, jak samogłoski, proste sylaby czy onomatopeje, doskonale stymuluje rozwój mowy dziecka.

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka – Akademia mądrego dziecka. W nocy

Ta propozycja idealnie nada się dla dzieci w wieku od 1 do 2 lat.Akademia mądrego dziecka - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

To książeczka wydana w doskonały i przyciągający uwagę sposób. Duże, kolorowe ilustracje sprawiają, że maluch nie może oderwać od nich wzroku. Poza tym prosty język i widoczne litery pozwalają na trening czytania i poznawanie nowych słów. Tutaj nie ma mowy o nudzie! Książeczka uczy, bawi i rozwija. Sprawia, że chętnie spędzicie czas z dzieckiem i wraz z nim przeniesiecie się w świat szykujący się do snu. Ponieważ kiedy dzieci śpią, świat wcale nie zasypia. Ulice tętnią życiem, a niektóre zwierzęta dopiero rozbudzają się do aktywności. Czy to nie brzmi fascynująco? W takim razie, dlaczego by nie dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej? Z niniejszą pozycją maluchy odkryją, co dzieje się, kiedy one spokojnie śpią w swoim łóżeczku.

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka – Mysz, która chciała być lwem

Mysz, Która Chciała Być Lwem - kup na TaniaKsiazka.plTa propozycja idealnie nada się dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat.

Siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze. Poznajcie małą Mysz, która najbardziej na świecie chciałaby, żeby inni zwracali na nią uwagę. Bycie małym nie jest łatwe. Z tego powodu Mysz chciałaby zostać zauważona, lecz jej rozmiar okazuje się DUŻYM problemem. W związku z tym dochodzi do wniosku, że jedynym stworzeniem, które może jej pomóc, jest wielki i groźny lew. Kiedy zbiera się na odwagę, by poprosić go o lekcje ryczenia dzieje się coś, co całkowicie ją zaskakuje. Okazuje się, że siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze.

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka – Był sobie szczeniak. Ellie

Ta propozycja idealnie nada się dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

Tytułowa Ellie to niezwykle mądra suczka, na której ciąży bardzo odpowiedzialne zadanie. Od szczeniaka była Był sobie szczeniak. Ellie - zobacz na TaniaKsiazka.pltrenowana na psa ratownika. Tym samy teraz bez problemu potrafi odnaleźć zagubione dziecko w lesie lub wskazać zasypanego przez gruz człowieka. Nikt nie ma wątpliwości, że ta psina ma niezwykłego nosa! Ponieważ znajduje ludzi i zawsze ratuje ich z opresji. To jej życiowa misja i przeznaczenie.

Jednak już wkrótce Ellie musi zmierzyć się z jeszcze jednym, niełatwym zadaniem. Tym razem suczka podejmuje misję we własnym domu. Jej opiekunowie, Jacob, który stracił żonę i bardzo samotna Maya, również są zagubieni. I bez wątpienia potrzebują pomocy tak wykwalifikowanego czworonoga, jak Ellie. Teraz przed psią bohaterką niezwykle trudne zadanie. Musi ona wykorzystać wszystkie swoje sztuczki, by dotrzeć do opiekunów i ich uratować.

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka – Klan

Ta propozycja idealnie nada się dla dzieci w wieku od 13 lat i więcej.

Klan - kup na TaniaKsiazka.plSiedemnastoletnia wojowniczka Eelyn walczy u boku swoich pobratymców z plemienia Aska w odwiecznej wojnie z plemieniem Riki. W związku z tym jej życiem rządzą proste zasady: walczyć i przetrwać. Pewnego dnia na polu bitwy Eelyn spotyka swojego brata, walczącego po stronie wroga. Brata, którego śmierć widziała na własne oczy pięć lat wcześniej. Świadoma jego zdrady musi przeżyć zimę w górach, jako niewolnica Riki, w wiosce, gdzie każdy jest jej wrogiem. Jednak, kiedy wioskę Riki najeżdżają bezlitośni wrogowie rodem z legend, Eelyn musi zrobić wszystko, co w jej mocy, by wrócić do rodzinnej wioski. Aby tego dokonać, musi zaufać Fiskemu, przyjacielowi jej brata.

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka i inne propozycje

Tutaj znajdziecie inne książkowe propozycje na prezent. Są tam również edukacyjne zabawki, gry i nie tylko! Koniecznie sprawdźcie to sami. Poza tym, żeby ułatwić wam poszukiwania, wszystkie propozycje zostały posegregowane według wieku dzieci. Tym samym z pewnością każdy rodzic znajdzie tam coś dla swojej pociechy!