Black Mirror

Książkowa wersja Black Mirror to nie lada gratka dla wszystkich miłośników serialu, jak i wielbicieli książek. Nie ma co ukrywać, że wspomniana produkcja to jedno z głośniejszych objawień ostatniego czasu. Za produkcję obrazu odpowiedzialny jest Charlie Brooker i to on również będzie czuwał nad literacką adaptacją pomysłu. Tym, którzy nie do końca orientują się w serialowych nowościach, przychodzimy z pomocą.

Książkowa wersja Black Mirror

filmweb.pl

Black Mirror to serial, który składa się z trzech odcinków na każdy sezon. Zaliczyć go można do nurtu science fiction z elementami thrillera i dramatu. Każdy epizod to oddzielna historia, której akcja osadzona jest w przyszłości. Twórca projektu w świetny sposób ukazuje przykre konsekwencje rozwoju naszej cywilizacji. To karykaturalny obraz tego, co może czekać nas w przyszłości, jeśli nie zmienimy nic w naszym dotychczasowym sposobie życia.

Odbiorca w każdym z odcinków ma szansę zmierzyć się wraz z bohaterami z problemem społeczno-obyczajowymi. Brooker nawiązuje do problemu przekraczania barier obyczajowych w imię sztuki czy zgubnego wpływu nowych technologii na życie osobiste. Ponadto ukazuje również zły wpływ podporządkowywania życia regułom dyktowanym przez telewizję i przeróżne portale społecznościowe, gdzie trudno dostrzec prawdę.

Książkowa wersja Black Mirror – szczegóły

Z informacji, które udało się nam uzyskać, wiemy, że projekt składać ma się z trzech książek. Każdy z tomów będzie opowiadać zupełnie nową historię, osadzoną oczywiście w świecie stworzonym przez Charliego Brookera. Ponadto, podobnie jak serial, będą to antologie. A to oznacza, że w każdej części znajdzie się po trzy nowele napisane przez różnych twórców. Jak już wspomnieliśmy, będą to całkowicie oryginalne pomysły, które do tej pory nie pojawiły się w serialowej wersji. Niestety nie znamy jeszcze konkretnych nazwisk pisarzy. Twórcy projektu zapowiadają jednak, że będą to nazwiska czołowych autorów ze świata literatury.

To, o czym również wspominaliśmy to fakt, że nad całością czuwać będzie twórca serialu, który zajmie się stroną techniczną i redakcyjną książek. Będzie również odpowiadał za ostateczny kształt historii, które zostaną opublikowane.

Premiera pierwszej książki zapowiadana jest na 22 lutego 2018 roku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, kolejne części pojawią się, kolejno – jesienią 2018 oraz w 2019 roku.