Książki na Dzień Dziadka. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Książki z okazji Dnia Dziadka to doskonałe zestawienie dla wszystkich, którzy wciąż myślą nad tym, co kupić na to wyjątkowe święto. Dziadek i babcia to osoby, które zajmują szczególne miejsce w sercu każdego z nas. Dlatego warto już dziś pomyśleć o tym, co takiego im podarować. W dzisiejszym zestawieniu znajdziecie nie tylko międzynarodowe hity, ale także rodzime bestsellery. Są tu mrożące krew w żyłach historie i biografie warte uwagi. A jeśli wśród polecanych propozycji nie znajdziecie nic, co mogłoby zainteresować Waszego dziadka, bez paniki! Na samym końcu podrzucamy link nie tylko do książek, ale także innych gadżetów. Sprawdzą się one idealnie w roli zaskakującego i nietuzinkowego podarunku. Sprawdźcie je koniecznie!

Książki na Dzień Dziadka. TOPR. Żeby inni mogli przeżyć. Sprawdź w TaniaKsiazka.plKsiążki z okazji Dnia Dziadka – TOPR. Żeby inni mogli przeżyć

Warto tutaj wspomnieć, że jest to pierwsza tego typu pozycja w Polsce. Do tej pory nikomu nie udało się skłonić ratowników do opowieści o trudach ich pracy. To książka o prawdziwych bohaterach, ich sukcesach, porażkach i wątpliwościach w codziennej pracy. TOPR to środowisko hermetyczne. Ponieważ tworzą je ludzie, którzy nie lubią opowiadać o tym, co robią. Codziennie mierzą się ze strachem i śmiertelnym niebezpieczeństwem podczas akcji ratunkowych. Ich praca to także brzemię odpowiedzialności za kolegów z zespołu oraz osobę ratowaną. Tym samym ratownicy górscy budzą podziw i ludzką ciekawość. Lecz niewielu wie, że jest to fach, który wymaga ogromnego poświęcenia i niesamowitych wyrzeczeń.

Książki z okazji Dnia Dziadka – Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia

Książki z okazji Dnia Dziadka. Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia - kup na TaniaKsiazka.plNie wyszło mu aktorstwo, więc został królem błaznów. Jego autobiografia to kwintesencja Wojewódzkiego. Jest pełna błyskotliwych bon motów, ciętych ripost i trafnych komentarzy. To opowieść o medialnym życiu i rekordowych stawkach za odcinek. Jednocześnie to wypowiedź kogoś, kto niepokoi się kondycją myślenia polskiego społeczeństwa. Kogoś, kto smuci się tym, że ludzie używają głów do potakiwania, a nie do zauważania absurdów i kwestionowania zastanego stanu rzeczy. Tym samym Kuba Wojewódzki to postrach osobowości miałkich i celebrytów pozbawionych intelektu. Potrafi obnażyć wszystkie wady swoich rozmówców w ciągu kilku minut. W związku z tym na kanapie w jego programie została pogrzebana niejedna kariera.

Książki z okazji Dnia Dziadka – Ślepnąc od świateł

Książki na Dzień Dziadka. Ślepnąc od świateł - sprawdź na TaniaKsiazka.plGłówny bohater to Kuba, znany warszawski diler kokainy. Niespotykany w tym świecie perfekcjonista, który musi mieć wszystko pod kontrolą. Trudno spotkać kogoś, kto wie o nim coś więcej niż powierzchowność, którą widać i fach, którym się zajmuje. Za to on zdaje się wiedzieć wszystko o wszystkich. Cała opowieść to 7 dni z jego wielkomiejskiego życia. Życia, od którego pragnie uciec. Dlatego też kupił bilety tylko w jedną stronę. Do Argentyny. I liczy na to, że uda się mu wyrwać. Ale to za tydzień. Teraz musi załatwić jeszcze kilka ostatnich spraw.

Jest to kolejna miejska powieść Jakuba Żulczyka, jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy młodego pokolenia. Historia przedstawia poruszający obraz współczesnych realiów wielkich miast, gdzie narkotyki stają się towarem pierwszej potrzeby.

Książki z okazji Dnia Dziadka – Outsider

Książki na Dzień Dziadka. Outsider - kup na TaniaKsiazka.plPolicja w miejskim parku znajduje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców jednoznacznie wskazują sprawcę zbrodni. To jedna z najbardziej lubianych osób we Flint City. Terry Maitland przykładny mąż i ojciec dwóch córek, trener drużyn młodzieżowych oraz nauczyciel angielskiego. Sprawą zajmuje się detektyw Ralph Anderson, którego syn niegdyś trenował pod okiem podejrzanego. W związku z tym mężczyzna nie waha się ani chwili i zarządza natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów.  Również z tego powodu na nic zdaje się fakt, że Maitland ma alibi. Anderson i prokurator okręgowy już wkrótce dostają kolejne, niepodważalne dowody, wskazujące winnego. Są to ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.

Wraz z trwaniem śledztwa na jaw wychodzą kolejne, przerażające i mroczne szczegóły. Czy to możliwe, że Terry Maitland przez tak długi czas zwodził wszystkich dookoła?

Książki z okazji Dnia Dziadka – Komeda. Osobiste życie jazzu

Książki na Dzień Dziadka. Komeda. Osobiste życie jazzu - sprawdź na TaniaKsiazka.plPodobno Krzysztof Komeda był jedną wielką zagadką. To, co mówili o nim ludzie, różniło się diametralnie. Niektórzy uważali go za mruka, inni za uśmiechniętego, miłego, ale i odosobnionego. Nie pisał listów ani nie prowadził dzienników, dlatego też Magdalena Grzebałkowska postanowiła dotrzeć do innych źródeł i dowiedzieć się o nim jak najwięcej. W związku z tym to pozycja nie tylko dla fanów kompozytora, ale i dla osób ciekawych życia twórcy i tego, jak wyglądało poza kulisami. Niejedna informacja Was zaskoczy i zszokuje, a fakty, które przeczytacie, mogą zupełnie zmienić Wasze postrzeganie Krzysztofa Komedy.

 

Inne książki z okazji Dnia Dziadka oraz mnóstwo przeróżnych prezentów znajdziecie tutaj.

Paulina Roszko