Książki dla nastolatki

Książki pod choinkę dla nastolatki to doskonałe zestawienie dla wszystkich rodziców, którzy wciąż poszukują prezentów dla swoich pociech. Jeśli zatem w Waszym domu jest nastolatka, te pozycje z pewnością przypadną jej do gustu. Trudno nie zgodzić się z faktem, że książka to świetny prezent. Nie tylko zapewnia doskonałą zabawę, ale również rozwija kreatywność i uczy. Tym samym warto pamiętać, że oczytane dzieci w przyszłości będą lepiej radziły sobie z ortografią czy wyrażaniem swoich myśli. Z doświadczenia wiemy także, że wybór prezentu dla nastolatki wcale nie jest łatwy. Dlatego dziś chętnie przychodzimy z pomocą. W związku z tym poniżej znajdziecie kilka książkowych propozycji zaliczanych do nurtu Young Adult. Koniecznie to sprawdźcie!

Książki pod choinkę dla nastolatki – Kosmiczne dziewczyny

Kosmiczne dziewczyny - kup na TaniaKsiazka.plTo fenomenalna książka, dzięki której czytelniczki poznają 50 biografii zasłużonych dla świata nauki kobiet. Kobiet, bez których nic nie byłoby takie, jakie jest. Tym samym w środku odbiorczynie znajdą historie o tych, o których być może nigdy jeszcze nie słyszały. Ich ciężka praca i marzenia stały się podstawą do tego, abyśmy w ogóle zaczęli myśleć o locie w kosmos. Od Ady Lovelace, która wymyśliła prototyp komputera, przez kobiety kryjące się za misjami Apollo. Są tu również astronautki bijące rekordy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i pionierki nauki, wytyczające drogę na Marsa. Tutaj wspominamy i opowiadamy o tych kobietach, które wytyczyły zupełnie nowe szlaki i pokazały, że nie ma żadnych ograniczeń. Świat należy do ludzi odważnych!

Książki pod choinkę dla nastolatki – Pozwól mi zostaćPozwól mi zostać - kup na TaniaKsiazka.p

Pozwól mi zostać to najnowsza powieść znanej i cenionej pisarki literatury kobiecej Tijan Meyer. Opowiada ona historię Mackenzie, młodej dziewczyny, której siostra bliźniaczka odebrała sobie życie. Wstrząśnięta i zdewastowana Mackenzie nie jest w stanie poradzić sobie ze stratą bliskiej jej osoby. Świat dziewczyny całkowicie runął i nic nie wskazywało na to, że jej życie miało się poprawić. Jednak tej tragicznej nocy, gdy jej siostra popełniła samobójstwo, dziewczyna znalazła spokój i bezpieczeństwo w niespodziewanym miejscu. Książka łączy w sobie wiele silnych emocji. Czytelniczki mają tu do czynienia ze smutkiem i żalem po stracie najbliższej osoby, ze strachem, niedowierzaniem, wreszcie z ulgą i miłością.

Książki pod choinkę dla nastolatki – Odrobina brokatu

Odrobina brokatu - sprawdź na TaniaKsiazka.plTo pełna blasku powieść młodzieżowa o pierwszej miłości, która pojawiła się niespodziewanie. Lauren doskonale wie, jak powinno wyglądać jej życie. Już dawno temu ustaliła, że skończy studia, będzie rozwijać swojego bloga DIY, a na koniec poślubi kogoś bogatego i sławnego. W końcu koleżanki muszą jej zazdrościć, a ona nie wybierze przypadkowego mężczyzny na towarzysza życia! W swojej przyszłości widzi również dużo brokatu, słodkie pieski i oczywiście zero zmartwień.

Niestety, wszystko zmienia się z momentem, kiedy Harrison, przyjaciel brata Lauren, postanawia zamieszkać w ich domku gościnnym. Tym samym pozbawia bohaterki studia, gdzie nagrywała swoje materiały. Dla dziewczyny to koniec świata. Jak w zaistniałej sytuacji będzie kręciła nowe filmiki dla swoich fanów?

Książki pod choinkę dla nastolatki – Do wszystkich chłopców, których kochałam

Lara Jean dostała kiedyś od matki pudło na kapelusze. Trzyma w nim pięć miłosnych listów i to nie byle jakich. Do wszystkich chłopców których kochałam - kup na TaniaKsiazka.plNapisała je sama, kierując ich słowa do chłopaków, którzy kiedyś jej się podobali. Ponieważ chciała w ten sposób uwolnić się od beznadziejnego uczucia. Listy te nigdy nie miały zostać wysłane. Kiedy Lara zaczyna naukę w klasie maturalnej, jej starsza siostra wyjeżdża na studia do Szkocji, zrywając przy tym ze swoim chłopakiem. Natomiast młodsza z sióstr robi wszystko, aby zaszczepić w ojcu chęć posiadania psa.

Tymczasem los sprawia, że ktoś kradnie pudło na kapelusze, w którym ukryte są listy Lary. Tym samym spisane na papierze wyznania, które miały być lekiem na złamane serce dziewczyny, trafiają do adresatów. I być może nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby jednym z nich nie okazał się właśnie były chłopak jej starszej siostry.

Książki pod choinkę dla nastolatki – Jej wysokość P.

Jak to jest czuć się innym, dodatkowo będąc nastolatkiem? To zdecydowanie najgorszy czas na odstawanie od reszty.Jej wysokość P. - sprawdź na TaniaKsiazka.pl Kiedy wszyscy starają się być podobni, dla jednej osoby nigdy nie będzie to możliwe. Ta książka to ciekawa i zabawna powieść dla młodzieży. Opowiada historię dziewczyny, która przede wszystkim chciałaby się przestać wyróżniać. I przy okazji znaleźć swoją prawdziwą miłość.

Peyton ma siedemnaście lat i jedyne, co wszyscy o niej wiedzą to, to, że jest wysoka. Ma sto osiemdziesiąt centymetrów wzrostu, co znacznie wyróżnia ją wśród rówieśniczek. Tym samym nie może wtopić się w tłum. Ciągle zwraca na siebie uwagę i przez to inni często z niej drwią. Ponadto zmaga się z rodzinnym sekretem, który znacznie utrudnia jej dorastanie i życie w społeczeństwie. Nadchodzi jednak dzień, kiedy Peyton postanawia zmienić swoje życie raz na zawsze. W związku z tym przyjmuje zakład, dzięki któremu może wygrać osiemset dolarów. Wystarczy, że pójdzie na trzy randki i bal maturalny z kimś wyższym od siebie. Pieniądze pozwoliłyby wyrwać się jej z koszmaru i poukładać wiele rzeczy na nowo. Niestety, na liście potencjalnych kandydatów znajduje się zaledwie pięć nazwisk. Na dodatek osoba, którą Peyton wybrałaby najchętniej, ma już dziewczynę. I to o wiele niższą od niej!

Jeśli powyższe propozycje to za mało, koniecznie zajrzyjcie tutaj. Znajdziecie tam najlepsze pomysły na prezenty, na Święta Bożego Narodzenia!

Paulina Roszko