Książki o miłości czytamy z przyspieszonym biciem serca, wypiekami na twarzy i radosnym oczekiwaniem na dalszy ciąg. W każdej chwili bez konsekwencji możemy zakosztować smaku zdrady, wplątać się w pikantny romans z praktykami BDSM w tle, a to wszystko w bezpiecznym zaciszu naszej kanapy przy aromatycznym zapachu ulubionej kawy 🙂 Książki o miłości są w końcu realizacjami naszych najskrytszych pragnień, gloryfikacji samej miłości, którą dzięki nim możemy bez przerwy przeżywać.

Książki o miłości, które pokochacie

Wybraliśmy dla Was najpopularniejsze, najpiękniejsze i najbardziej cenione książki o miłości od największych klasyków po współczesny romans.

Klasyka miłosna

9788380314016Dziwne losy Jane Eyre, to jedna z tych książek, których nigdy nie pożyczcie, nigdy nie oddacie i o których nigdy nie zapomnicie. Opowiada o losach ubogiej guwernantki, która całe życie walczy z uprzedzeniami i niesprawiedliwością. Trafia do posiadłości Edwarda Fairfaxa Rochestera i tam zaczyna się jeden z najpiękniejszych romansów w historii literatury. Najlepsza powieść Charlotte Brontë, osadzona w epoce wiktoriańskiej, wciąż zachwyca czytelników na całym świecie i zajmuje czołowe miejsca we wszystkich rankingach najlepszych książek o miłości.

9788311126145 Duma i uprzedzenie Jane Austen ma wiele wspólnego z powieścią Brontë. Obie książki zostały napisane przez młode kobiety, obie zawierają wątki biograficzne (Charlotte była, podobnie jak Jane, guwernantką, a Austen wywodziła się z ubogiej rodziny i nie mogła liczyć na duży posag podobnie jak Elżbieta). Łączy je jednak znacznie więcej. W obu pojawia się romans, który jest mezaliansem. Miłość, której rozkwit śledzimy na kartach książki wzrusza i zachwyca niezmiennie od ponad 200 lat (!).

Miłość współczesna

9788328320314Mia Sheridan to jedna z najbardziej utalentowanych współczesnych pisarek. Jej romanse są niezwykłe, magiczne, wzruszające i nieoczywiste. Książka Eden. Nowy początek to druga część historii Caldera i Eden, dwojga złamanych ludzi, którzy zostali zmuszeni do życia w sekcie. Namiętność, która ich połączyła była dla nich nie tylko zakazanym owocem, ale także impulsem do walki o wolność i życie poza zgrupowaniem.

Zanim się pojawiłeś Jojo Moyes to romans, który sprzedał się na całym świecie w 6 milionach egzemplarzy i właśnie wchodzi na ekrany kin (polska premiera: 10-06-2016). Lou Clark i Willa Traynor’a połączą bardzo dziwne i niemiłe dla obojga okoliczności. Jednak to spotkanie okaże się światełkiem w tunelu prowadzącym do nowego, piękniejszego życia.

Young Adult (YA)

Gatunek Young Adult cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród nastolatków ale także dorosłych czytelników. Książki o miłości z tego gatunku biją rekordy popularności i szturmem wchodzą na ekrany kin.

49759201144KSZmierzch Stephanie Mayer to zdecydowany lider YA. Nawet, jeżeli nie interesują Was historie o wampirach, wątek miłosny przedstawiony w tej książce potrafi naprawdę zwalić z nóg. Paranormalne elementy fabuły pojawią się także w serii Szeptem Becci Fitzpatrick. Tutaj nie spotkacie wprawdzie wampirów, ale… upadłe anioły. Zakazana miłość, która połączy bohaterów podobnie jak w książkach Mayer, także tutaj będzie pełna pasji, zawiłych zakrętów i mrocznych zakamarków.

9788362478897W książce Gwiazd naszych wina poznamy znacznie bardziej “przyziemnych” bohaterów. Bohaterka książki, Hazel choruje na raka. W bardzo trudnym momencie swojego życia poznaje Augustusa Waters’a i tak zaczyna się ich droga, która nie wiadomo jak i nie wiadomo kiedy…. zmieni wszystko. Powieść, która stała się światowym fenomenem, ma blisko 2 mln recenzji na Goodreads i bardzo wysoką średnią ocenę – aż 4,31. Pierwowzorem dla postaci Hazel była prawdziwa osoba. Autor powieści John Green pracował jako młody chłopak w klinice dziecięcej.

New Adult (NA)

9788379856374Miłość na studiach w książkach z gatunku NA ma smak pierwszych zakazanych pocałunków, pierwszych naprawdę bolesnych rozstań, pierwszych numerków na jedną noc i pierwszych szalonych imprez bez rodziców nasłuchujących za drzwiami. Czasami ma też smak pierwszych dramatów i często jest swoistym początkiem dorastania i utraty niewinności. W książkach o miłości z tego gatunku znajdziecie kilka prawdziwych perełek: Zaczekaj na mnie, Tak krucho, Piękna katastrofa, Hopeless, a nawet 50 twarzy Greya. W Pięknej katastrofie autorstwa Jamie McGuire poznacie grzeczną dziewczynę z trudną przeszłością i niegrzecznego chłopaka, który nie traktuje dziewczyn poważnie. To co ich połączy nie będzie ani grzeczne ani proste.

Erotyki

9788365170156Współczesne erotyki wychodzą z cienia. Nie skrywają się już w mrocznych zakamarkach naszych półek, gdzie upychamy je w obawie, że ktoś zauważy, co aktualnie czytamy. Są pełne seksu, namiętności, zakazanej miłości, a wszystko to opisane w szczegółach, które nie śniły się filozofom. E.L. James publikując 50 twarzy Greya nie tylko wprowadziła nas w świat BSDM, ale także uczyniła erotyki literaturą popularną, bestsellerową, umieszczaną na najbardziej poczytnych półkach w księgarniach na całym świecie. 50 twarzy Greya, Dotyk Crossa, Uwikłani to już klasyki gatunku. Zaletą tych książek jest nie tylko pikantna fabuła i bardzo niegrzeczne sceny erotyczne, ale także wciągająca i pełna pasji historia miłosna.

Miłość napędza świat, nic więc dziwnego, że książki, w których się pojawia, wspinają się na szczyty list bestsellerów. W poszukiwaniu ulubionych bohaterów, namiętnych scen i pożądliwych spojrzeń zajrzyjcie także do innych propozycji na TaniaKsiazka.pl. Tutaj możecie przeglądać tytuły i fabułę książek o miłości, bez obaw, że ktoś wścibski zajrzy Wam przez ramię, żeby koniecznie dowiedzieć się, jaki tym razem romans zawrócił Wam w głowie. 🙂

Paulina Adamska