W drugiej części artykułu znajdziecie kolejne osiem książkowych propozycji, które będą wspaniałym prezentem komunijnym. Książka na komunię dla chłopca nie zawsze musi nawiązywać tylko i wyłącznie do wydarzenia religijnego, w którym uczestniczą dzieci tego dnia, ale może także rozwijać dziecięcą ciekawość, wprowadzając dzieci do świata geografii, historii i przyrody.

Ilustrowana księga świata8. Książka na komunię dla chłopca: Ilustrowana księga świata.

Fantastyczna i niezwykle ciekawa książka, która wprowadzi dzieci w świat najważniejszych wydarzeń w dziejach świata także związanych z historią Polski. Dzieci poznają w przystępny sposób zagadnienia, które pojawią się w późniejszych klasach na lekcjach historii, geografii czy biologii. Obrazki i ilustracje to także ogromny atut tej książki.


Gratisowe recepty Pana Boga na to jak się sobie i innym podobać. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej7. Książka na komunię dla chłopca: Gratisowe recepty Pana Boga na to jak się sobie i innym podobać. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej, Ewa Skarżyńska.

Napisana z humorem, pięknie ilustrowana książka, dzięki której dzieci w przystępny sposób poznają zagadnienia, o których mówi Biblia. Bohaterami tej książki są Adaś i jego siostra Ewa, która właśnie przygotowuje się do Pierwszej Komunii Świętej. Autorka książki uświadamia dzieciom, że nawiązania do prawd zawartych w Biblii można znaleźć nawet w codziennych przysłowiach. Książka zawiera także opowiadania, a nawet zabawę-niespodziankę.


Pierwsza Komunia z Białą Kokardą6. Książka na komunię dla chłopca: Pierwsza Komunia z Białą Kokardą, Jan Twardowski.

Nie ma chyba drugiego takiego księdza, który w taki sposób mówiłby o miłości i wierze w Boga jak ks. Jan Twardowski. W tej książce ten niezwykły duszpasterz będzie przewodnikiem dzieci i wyjaśni im, dlaczego właściwie sakrament komunii świętej jest tak ważny. Czasami w natłoku przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej i różnych wydarzeń okolicznościowych, dzieci nie zawsze do końca rozumieją, dlaczego to wydarzenie jest dla nich tak istotne. Ta książka to zmieni.


5. Prezent książkowy na komunię dla chłopca: Pamiątka I Komunii Św. – Co się w niebie święci…, Ewa Skarżyńska.

Kolejna niezwykle interesująca książka Ewy Skarżyńskiej, która w przystępny sposób objaśnia dzieciom zagadnienia religijne. Tym razem dzieci poznają świętych, dowiedzą się jak poszczególne osoby stały się świętymi i co porabiają w niebie. Dodatkowo książka zawiera quiz dla spostrzegawczych czytelników.


4. Prezent książkowy na komunię dla chłopca: Najpiękniejsze miejsca świata.

Książki takie jak ta, to wyjątkowy i niezwykle cenny prezent na komunię dla chłopca. Pokażą mu świat, który może odkrywać w przyszłości, sprawiając że nazwy geograficzne i informacje o miejscach, które pozna na lekcjach geografii nie będą tylko zbiorem liter. Najpiękniejsze miejsca świata to książka, która zaszczepia w dzieciach chęć do podróżowania i odkrywania świata.


3. Prezent książkowy na komunię dla chłopca: Dziedzictwo światowej kultury.

Ziemia jest piękna. Dzieci szybko się o tym przekonają, kiedy zajrzą do tego albumu. Znajdą tutaj największe zabytki architektury, i cuda przyrody, które zapierają dech w piersiach. Jest to jedna z tych książek, które mogą obudzić w dzieciach pragnienie podróżowania i poznawania świata, kiedy już dorosną.


2. Prezent książkowy na komunię dla chłopca: Co powinienieś wiedzieć o Biblii, Jezusie, Ziemi Świętej, Peter Atkinson Beaumont Mike Page Nick

Wspaniały prezent na komunię dla chłopca. Pakiet książek, które przy użyciu wspaniałych ilustracji wyjaśniają wszelkie zagadnienia związane ze Starym i Nowym testamentem. Zabierają dzieci w miejsca, w których wszystko się zaczęło. Dzięki tym książkom Biblia nie będzie tylko zbiorem zapisanych słów ale przybierze bardziej realne kształty.


1. Prezent książkowy na komunię dla chłopca: Pismo Święte Stary i Nowy Testament, pod red. ks. M. Petera i ks. M.Wolniewicza.

Pismo Święte to oczywiście jeden z najlepszych prezentów książkowych na komunię. To szczególne wydanie to według znawców jeden z najlepszych przekładów biblijnych. Zawiera obszerne komentarze, jest napisane przystępnym językiem i do tego jest przepięknie wydane.


Książki, które podarujemy dla chłopca w dniu Pierwszej Komunii Świętej mogą stać się dla niego przewodnikiem po trudnych religijnych zagadnieniach lub bodźcem do odkrywania świata. Niewątpliwie w przypadku prezentów komunijnych liczy się nie tylko treść, ale także oprawa. Każda z tych książek jest pięknie wydana i będzie wspaniałym prezentem dla dziecka w tym szczególnym dniu.

Pierwszą część artykułu znajdziecie tutaj>>

Natomiast W TYM MIEJSCU znajdziecie książkowe propozycje prezentów na komunię dla dziewczynek.