Książki na Dzień Babci. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Książki na Dzień Babci to doskonałe zestawienie dla wszystkich tych, którzy wciąż poszukują idealnego prezentu na te wyjątkowe święto. Każdy się chyba zgodzi z tym, że babcia i dziadek to osoby, które zajmują szczególne miejsce w sercu każdego z nas. Ponieważ ten wyjątkowy dzień zbliża się do nas wielkimi krokami, warto zerknąć na przygotowane przez nas zestawienie.

Wśród prezentowanych dziś książek znajdziecie nie tylko wyjątkowe biografie znanych i lubianych. Są tu także wyjątkowe powieści i historie, które chwytają za serce i nie pozwalają się nudzić. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak przedstawić Wam książki na Dzień Babci. Gwarantujemy, że te tytuły przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym odbiorcom.

Książki na Dzień Babci – Dom bez okien

Książki na Dzień Babci. Dom bez okien - kup na TaniaKsiazka.plNadia Hashimi ukazuje nam cały dramatyzm kobiecego losu w państwie, w którym niezwykle silne są patriarchalne tradycje islamu. To świat, w którym kobieta nie jest równorzędnym członkiem społeczeństwa. Ba, nie jest nawet w pełni człowiekiem. Należy do rodziny, do swego męża i jego krewnych.

Kamal zostaje brutalnie zamordowany siekierą. Jego zmasakrowane zwłoki leżą na podwórzu. Zszokowana żona, Ziba, nie potrafi nawet powiedzieć, gdzie była w momencie zabójstwa. W związku z tym oraz z brakiem innych potencjalnych motywów dla krewnych Kamala to właśnie Ziba staje się pierwszą podejrzaną. Tym samym za sprawą oskarżeń kobieta trafia do aresztu. Tam spotyka towarzyszki swej niedoli. Jedną z nich jest trzydziestojednoletnia Nafisa, która ledwo uniknęła honorowego zabójstwa. Inną zaś młodziutka Meżgan, której jedyną zbrodnią jest to, że nosi pod sercem nieślubne dziecko swego kochanka. Musi więc czekać na łaskawe przyjęcie do jego rodziny, podczas gdy Ziba oczekuje na proces.

Do tego zamkniętego świata przybywa Jusuf, amerykański prawnik o afgańskim pochodzeniu. Mężczyzna głęboko wierzy w słuszność walki o prawa człowieka. I zamierza stawić czoła przeciwnościom losu, nawet w konserwatywnej ojczyźnie swoich przodków.

Książki na Dzień Babci – Kamerdyner

To losy trzech narodów na przestrzeni pięciu dekad i nieznana, drastyczna zbrodnia. Wśród bohaterów są: Marita,Książki na Dzień Babci. Kamerdyner - sprawdź na TaniaKsiazka.pl niemiecka panienka z dobrego domu i Mateusz, kaszubski chłopak, który po śmierci matki został przygarnięty przez matkę Marity. Młodzi zakochują się w sobie, ale ich miłość nie jest łatwa. Przede wszystkim, dlatego że w tle majaczy wielka historia. Konflikty między narodami narastały z dnia na dzień. W związku z tym w końcu wybuchła II wojna światowa, która zmieniła kształt Europy. Polacy przez chwilę mogli cieszyć się odzyskaną niepodległością i wolnością, która już wkrótce miała znów zostać im odebrana.

Mateusz Kroll przez cały życie będzie zadawał sobie pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi: Kim jestem? Polakiem, czy Niemcem? Synem koniuszego, czy jaśnie pana? Bratem pięknej Marity von Krauss, czy zakochanym w niej Kaszubem? Kiedy nadejdzie wrzesień 1939 roku, od odpowiedzi na te pytania będzie zależało także jego życie.

Książki na Dzień Babci – Wodecki. Tak mi wyszło

Książki na Dzień Babci. Wodecki. Tak mi wyszło - kup na TaniaKsiazka.plTen tytuł to dwie książki w jednym. Pierwsza część to biografia autorstwa Kamila Bałuka. Zebrał on wypowiedzi przyjaciół, współpracowników, dziennikarzy i muzyków. Dokonał także gruntownej analizy archiwów prasowych i listów, jakie Wodecki dostawał od swoich fanów.

Natomiast druga część to przedruk wywiadu-rzeki Pszczoła, Bach i skrzypce przeprowadzonego przez Wacława Krupińskiego i wydanego w 2012 roku. Tym samym ukazuje ona dorastanie Wodeckiego, codzienność artystyczną w czasach PRL-u, a także problemy z odnalezieniem własnej drogi. Dzięki temu powstała książka, która pokazuje Wodeckiego takiego, jakim naprawdę był. To historia człowieka o wielu twarzach i artysty, który zasłużył na podziw.

Książki na Dzień Babci – Stulecie WinnychKsiążki na Dzień Babci. Stulecie Winnych - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Jest to książka o niezwykłych losach dwóch sióstr Ani i Mani Winnych, z podwarszawskiego Brwinowa. W jednym z  opowiadań przeczytamy o dramatycznym przebiegu Wigilii w 1943 roku. Natomiast w kolejnym poznamy losy Kazimierza, męża Ani, które doprowadziły go na szczyt warszawskiego półświatka. Co więcej, jedna z historii opisanych w książce, wydarzyła się naprawdę. Losy bohaterów zostały osadzone w realiach dwudziestego wieku.

Książki na Dzień Babci – Wyśpiewam Wam więcej

Książki na Dzień Babci. Wyśpiewam Wam więcej - kup na TaniaKsiazka.plPrezentowana książka to kolejna wspaniała pozycja traktująca o życiu oraz twórczości wybitnej jazzowej artystki Urszuli Dudziak. Tym razem utalentowana Dudziak postanawia uraczyć czytelników porcją niesamowitych oraz przezabawnych anegdot z jej życia i twórczości. Dzięki czemu jesteśmy w stanie jeszcze lepiej poznać tę jakże niezwykłą postać oraz zgłębić tajemnice muzyki jazzowej. Jest napisana w całkowicie odmiennym stylu niż jej wcześniejsza wersja Wyśpiewam Wam wszystko. W związku z tym mówi mniej o muzyce, a zdecydowanie więcej o samej Urszuli Dudziak. Jej pasjach, zainteresowaniach, życiu nie tylko pełnym sukcesów, ale i porażek.

Dzięki tym wspaniale i obrazowo przedstawionym historiom możemy złożyć w jedną całość wyłaniający się z opowieści portret niezwykłej postaci.

Więcej książek na Dzień Babci znajdziecie tutaj.

Paulina Roszko