Książki, które warto przeczytać podczas podróży to idealna propozycja dla wszystkich tych, którym podróż samochodem, pociągiem czy samolotem kojarzy się często z nudą i monotonią. Powtarzający się dźwięk lub wpatrywanie w prostą drogę, działają na nas usypiająco. Jeśli jesteś pasażerem, to znajdujesz się w dużo bardziej komfortowej sytuacji niż kierowca. Możesz umilić sobie czas czytaniem książek, na które zazwyczaj nie masz czasu w pracy i w domu. Poniżej, znajdziesz krótką listę powieści, które nie pozwolą Ci zasnąć i przy których mile spędzisz dłużącą się w nieskończoność podróż.

1. Książki, które warto przeczytać: Dziewczyna z pociągu Paula Hawkins

Nie mogło być inaczej. Dziewczyna z pociągu to fenomenalny thriller psychologiczny, który zdobył popularność na całym świecie. Dynamiczna akcja, zaskakujące wątki i ciekawie nakreśleni bohaterowie sprawiają, że od tej książki nie można się oderwać. To historia nadużywającej alkoholu rozwódki, która codziennie jeździ pociągiem do miasta. Za oknem widzi dom, który niegdyś dzieliła z mężem, a kilkanaście metrów dalej następny, należący do młodego małżeństwa, w jej mniemaniu idealnej pary. Pewnego dnia zauważa coś strasznego. Zaraz potem kobieta ze znajomego domu znika i tylko niewiarogodna dla policji dziewczyna z pociągu posiada informacje, które mogą wnieść coś nowego do sprawy. Niestety nikt jej nie wierzy.

Jeśli podróżujesz pociągiem, miej oczy otwarte. Nigdy nie wiesz, co możesz ujrzeć za oknem…

2. Książki, które warto przeczytać Coś pożyczonego Emily Giffin

Kłamstwo i zdrada, o ironio, potrafią umilić podróż. Ale tylko jeśli dotyczą postaci fikcyjnych. Tak jest w przypadku książki  Emily Giffin, której bohaterowie przeżywają swoje miłosne perypetie, wzloty i upadki. Wszystko za sprawą trójkąta miłosnego, zaaranżowanego przez narzeczonego i… najlepszą przyjaciółkę przyszłej panny młodej. Obie kobiety znały się od dziecka. Różniło je wszystko, a połączyła miłość do tego samego mężczyzny. Jak skończy się ta romantyczna, przyprawiona dramatem historia?

Autorka gra na emocjach swoich Czytelników; czasem ogarnia nas smutek, innym razem rozbawienie. To książka w sam raz na jedno popołudnie. Idealna podczas nudnej i monotonnej podróży.

3. Książki, które warto przeczytać: Spójrz na mnie Nicholas Sparks

Powieści tego autora to zawsze niezawodni towarzysze podróży. Bohaterowie i fabuła książki składają się na opowieść, która urzeknie każdego. Collin i Maria pochodzą z dwóch różnych światów. On – nigdy nie zaznał rodzicielskiej miłości, Ona zaś zawsze mogła liczyć na wsparcie swojej rodziny. Rożni ich przeszłość i to kim są teraz. A jednak, kiedy Maria wraca, a raczej ucieka do rodzinnego domu w poszukiwaniu bezpieczeństwa, to właśnie Collin okazuje się być idealnym opiekunem. Wzruszająca i wciągająca powieść Sparksa nie pozwala się od siebie oderwać, zwłaszcza, że gdzieś w połowie książki, jesteśmy już bardzo zżyci z jej bohaterami.

Podróż na pewno minie Wam przy niej szybko i przyjemnie.

4. Książki, które warto przeczytać: Lokatorka J.P. Delaney

Niezwykły thriller psychologiczny autorstwa J.P. Delaney’ego, czyli Anthony’ego Capelli kryjącego się pod tym pseudonimem, podbił listy bestsellerów zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Wielkiej Brytanii. Opowiada historię tytułowej lokatorki, która wprowadza się do nowego, bardzo nowoczesnego mieszkania przy Folger Street, gdzie zamierza zacząć wszystko od nowa. Problem w tym, że to miejsce ma własną historię, mroczną i niebezpieczną. Jane nie była pierwszą lokatorką wynajmującą mieszkanie od przystojnego architekta. Co stało się z jej poprzedniczką, Emmą?

Z każdą przeczytaną stroną napięcie rośnie. Przy tej książce na pewno trudno Wam będzie zasnąć. Nawet, kiedy podróż już dobiegnie końca…

Przedstawione powieści pobudzą lepiej niż porcja mocnej kawy. Jeśli przeczytaliście którąś z naszych propozycji, podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami. Jeśli nie, pamiętajcie, by spakować którąś do wakacyjnego plecaka. Gorąco Wam je polecamy!