PolecamyPomysł na prezent

Książki interaktywne dla dzieci, czyli alternatywa dla tabletów i komórek

Książki interaktywne dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiążka.pl!

Książki interaktywne dla dzieci, czyli alternatywa dla tabletów i komórek. W dzisiejszych czasach, nieodłącznym elementem dziecięcej rozrywki są urządzenia mobilne. Znacznie łatwiej przykuć ich uwagę kolejną częścią gry Mario Kart niż zwykłą, papierową książką. Nawet jeśli posiada ona niesamowicie kolorowe obrazki, po kilku minutach maluchy i tak stracą nią zainteresowanie. Inaczej wygląda to w przypadku książek interaktywnych. Nie tylko bawią, ale także uczą, a co najważniejsze – nie można się nimi znudzić!

Książki interaktywne dla dzieci

Wydaje mi się, że widziałem… pingwina Lydia Nichols

To książeczka dla tych najmłodszych czytelników od uznanego wydawnictwa Mamania. Dzięki niej dziecko nie tylko będzie mieć okazję, żeby poćwiczyć spostrzegawczość, ale też potrenuje motorykę małą (czynności wykonywane dłońmi).

Głównym założeniem książeczki jest odnalezienie pingwina, który sprytnie ukrywa się gdzieś na plaży. Żeby znaleźć jego kryjówkę, mały czytelnik będzie musiał przesunąć, podnieść ruchome elementy.

Książki interaktywne dla dzieci – seria Akademia mądrego dziecka Nathalie Choux

Książeczki z tej serii wydawanej przez Egmont zostały stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach.  To kolorowe i klarowne ilustracje, więc maluch nie będzie mieć problemu z ich percepcją.

Poszczególne książeczki to nauka pierwszych słów, nazywania poszczególnych elementów świata. Dodatkowo cześć z obrazków jest ruchoma, więc mały czytelnik może przesunąć paluszkiem poszczególne elementy – to zawsze jest świetną zabawą.

Żubr Pompik. Polinka zaginęła Tomasz Samojlik

W swojej serii o Żubrze Pompiku i wędrówkach żubrzej rodziny Samojlik przybliża małym czytelnikom Polskie Parki Narodowe. Zatem z krótkich, zabawnych i pomysłowo ilustrowanych historii dowiadujemy się tego, czym charakteryzują się poszczególne Parki Narodowe i dlaczego warto je odwiedzić.

Polinka zaginęła to szczególna książeczka o przygodach Pompika, bo znajdziemy w niej 50 otwieranych okienek. Dziecku frajdę sprawi odkrywanie tajemnic lasu, które zostały pod nimi ukryte.

Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka? Anita Głowińska

Anita Głowińska w swojej serii o Koci Kici opisuje proste, zabawne i pouczające perypetie sympatycznych bohaterów. Nic dziwnego, że mnóstwo dzieci je uwielbia.

W książeczce Gdzie jest moja walizka? Kocia Kicia i jej młodszy braciszek Nunuś wybierają się na wakacje. Jednak w całym podekscytowaniu podróżą samolotem, gdzieś zaginęła walizka. Mały czytelnik pomoże bohaterom książeczki ją odnaleźć, otwierając kolejne okienka. Jest ich aż 45!

Naciśnij mnie i Och! Książka pełna dźwięków Herve Tulett

Książki autorstwa Herve Tulleta podbijają rynek książki. Naciśnij mnie, miała swoją premierę w 2015 roku, jednak wciąż nie straciła na popularności. To książka, przy której nie można po prostu siedzieć, dlatego że trzeba dmuchać, klaskać, naciskać, przekręcać i… świetnie się bawić. Spodoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Drugą propozycją od tego samego autora jest Och! Książka pełna dźwięków. Miała swoją premierę w 2017 roku. Kolorowa i magiczna książeczka, która rozwija wyobraźnię i uczy poprzez zabawę.

Obie książki stanowią idealny prezent dla najmłodszych oraz świetną rozrywkę na wspólne, rodzinne popołudnie.

Kraina Lodu II. W jedności siła Disney

Książeczka dźwiękowa oparta na drugiej części znanego i uwielbianego przez dzieci filmu Disneya. Kolorowa, zachęcająca okładka to nie jedyne, co ma do zaoferowania. Odważni bohaterowie żądni przygód podbiją serce każdego malucha. Dźwięki towarzyszące lekturze wprowadzą je do bajkowego świata i pozwalają na dobre się w nim zanurzyć. Seria Kraina Lodu miała swoją premierę w 2014 roku i wciąż cieszy się wielkim powodzeniem.

Co kryje las Ania Bestard

To książka, która zachwyci każdego! Jej autorka – Ania Bestard – zadbała o to, by była zaskakująca, barwna i naprawdę magiczna. Za pomocą kilku narzędzi możemy odkryć rzeczy, których nie zobaczymy na pierwszy rzut oka, a które warto znaleźć. Na pozór zwykłe ilustracje zamieniają się nagle w żywe obrazy, a kilka kolorowych kropek, z naszą niewielką pomocą, nieoczekiwanie ożywa i wygrywa niesamowite melodie. Co kryje las? została wydana w 2016 r.

Psi patrol. Wspaniałe maszyny! Praca zbiorowa

Psi Patrol. Wspaniałe Maszyny! to niesamowita książeczka interaktywna. Pozwala maluchowi na obracanie kołami zębatymi, kształtując precyzję ruchów najmłodszych czytelników poprzez dobrą zabawę. Uczy także kolorów i także zachęca do powtarzania dźwięków. Ruchome elementy przyciągnie uwagę każdego bobasa i zatrzymają ją przy sobie na dłużej.

Czy któraś z tych książek Ci się spodobała? Jeśli chcesz zachwycić swoją pociechę niecodzienną zabawką albo książką, dzięki której pokocha czytanie, podaruj jej którąś z naszych propozycji. Moim zdaniem, te oryginalne i zachwycające książeczki interaktywne, podbiją serce każdego!

Wiktoria Zaskórska