KonkursPolecamy

Książki do wygrania – Wszystko, czego pragniemy! Konkurs!

Kochani Książkomaniacy, zapraszamy Was do wzięcia udziału w nowym konkursie. 3 osoby mają szansę na wygranie książki Wszystko czego pragniemy Marybeth Mayhew Whalen. Jej recenzję możecie znaleźć TUTAJ.

Książki do wygrania - Wszystko, czego pragniemy!

Książki do wygrania – zadanie konkursowe:

Wyobraź sobie, że masz możliwość wybrania jednego bohatera książkowego i wcielenie się w jego postać. Napisz kto by to był i dlaczego?

Odpowiedzi umieszczajcie w komentarzu do tego posta. Czekamy na nie do 22 stycznia 2018 r. W ciągu 4 dni od momentu zakończenia konkursu wyłonimy trzech zwycięzców.

Regulamin konkursu znajduje się tutaj >>

Niech poniesie Cię wyobraźnia. Powodzenia!

Agata Wołosik - Wysocka
 • Kamila Koper

  Mały Książę – to postać z książki Antoine de Saint-Exupéry, w którą chciałabym się wcielić. A to dlatego, by umieć patrzeć na świat oczami dziecka, które widzi i rozumie więcej niż dorośli. By mieć niepowtarzalną dziecięcą wrażliwość, niewinność, czystość uczuć, umiejętność rozumienia rzeczy trudnych, która paradoksalnie zanika u dorosłych.

 • Chciałabym zostać Anią z Zielonego Wzgórza… Zaraz, zaraz! Przecież jestem nią! Od dnia, gdy przekroczyłam próg szkoły jako młoda nauczycielka. Tak nazywali mnie uczniowie i nauczyciele. Nie tylko z powodu burzy rudych włosów i piegów, ale także że względu na odwagę w realizacji marzeń. Dziś mieszkam w zielonym domku na wzgórzu, przy oknie rośnie stuletnia czereśnia, a widok mam hen… aż po czeską i niemiecką granicę.

 • Jola Prusakowska

  Oczywiście byłby to Tomek Sawyer z powieści Marka Twaina.Kochalam jego przygody,awanturnicze życie i tak jak on uciekła z domu.Tylko moja ucieczka trwała 12 godzin,bo bałam się śmierci głosowej i nietoperzy.Gdy zapadł zmrok wróciłam do domu z pustym plecakiem i strachem w oczach.

 • Henryk Postawka

  Ja to chciałbym być Wiedźminem,
  bronić Ciri choć przez chwilę.
  Ballad Jaskra raz posłuchać,
  zabić bestię- nie w kij dmuchał!
  Zagrać w gwinta z krasnoludem,
  usiec strzygę jakimś cudem.
  Z Yennefer się spotkać skrycie,
  to byłoby przeżycie!
  Jeden dzień tak być Geraltem,
  to byłoby dla mnie fartem!

 • Aleksandra Tymecka

  Moja ulubiona postacią jest Astrid Magnussen. Dziewczyna po tym jak jej matka otruła swojego chłopaka zaczyna tułać się po ośrodkach opiekuńczych i rodzinach zastępczych. W zależności od tego do jakiej rodziny trafi zmienia sie jej zachowanie, wygląd. Jest bardzo samotna i zagubiona. Pomimo dobrych intencji w żadnej z rodzin nie zagrzała długo miejsca.Astrid, dla której matka staje się w końcu postacią niemal mityczną, w licznych rodzinach zastępczych stara się znaleźć kobietę, która zapewniłaby jej miłość i siłę, czyli to, czego nie zaznała w domu rodzinnym. Poznaje chłopaka i jej życie się wtedy zmienia wie, że ma na kogo liczyć.Pełna lęku i obaw, odnajduje wreszcie swoje „ja”, ucząc się na błędach i doświadczeniach, co to jest seks, pieniądz, miłość, niezależność, odwaga. Na końcu jest już ukazana dorosła kobieta,która toi i układa w walizkach różne przedmioty. Każda walizka symbolizuje pojedynczy etap jej życia. Spodobała mi się ta postać ponieważ pokazuje, że pomimo tego że wydaje nam się że wszytko jest skończone i nikomu na nas nie zależy zawsze jest nadzieja.

 • Agnieszka Gotówka

  Tate… Tatum Brandt… Jak ja tę dziewczynę polubiłam! Żadna z literackich bohaterek nie wydaje mi się być tak silna jak ta dziewczyna. Pełna emocji, odważna, ambitna. Nie daje się złamać, choć wiele ją to kosztuje. Potrafi walczyć o marzenia. A tych ma całe mnóstwo. Penelope Douglas wykreowała bohaterkę z krwi i kości. Z przyjemnością na jeden dzień wcieliłabym się w rolę Tate.
  Chciałabym być odważna, by móc stanąć oko w oko z wrogiem.
  Chciałabym być silna, by móc walczyć z przeciwnościami losu.
  Chciałabym móc płakać z rozpaczy, wiedząc, że ktoś ukoi mój ból.
  Chciałabym móc wybaczyć, by otworzyć się na to, co może przynieść przyszłość.
  Chciałabym czuć miłość i namiętność każdą komórką swojego ciała.
  Chciałabym poczuć smak adrenaliny, ścigając się na Pętli.
  Chciałabym siadać na drzewie, by marzyć.
  Chciałabym… żyć całą sobą. Tak jak Tate.

 • Karolina Adamska

  Upłynęło już wiele lat od kiedy w podstawówce czytałam „Kłamczuchę” aż w ubiegłym roku postanowiłam nadrobić całą „Jeżycjadę” i całkowicie urzekł mnie klimat tych książek – gdyby tak dało się przenieść do domu Borejków i poznać ich osobiście. .. Ponieważ nie sposób wybrać która z książkowych sióstr jest mi najbliższa, paradoksalnie wybieram ich koleżankę, tytułową Kłamczuchę właśnie czyli Anielę Kowalik – za jej determinację w zdobywaniu serca ukochanego kosztem własnego wizerunku i wygody – czytając jej perypetie płakałam ze śmiechu wiele razy! 🙂

 • Marzena Jaroszek

  Postacią tą byłaby Ania z Zielonego Wzgórza – postać moja ukochana,
  we wczesnej młodości przeze mnie poznana
  Książka ta ma dla mnie szczególne znaczenie sentymentalne,
  przywołuje ona chwile z mego dzieciństwa niepowtarzalne
  Kocham Anię za jej głowę pełną pomysłów,
  za jej rude loki, za osobowość pełną optymizmu. .
  Za jej wieczną i oddaną przyjaźń do Diany,
  Za jej charakter trochę też roztrzepany,
  Za miłość do Gilberta pełną rozstań i powrotów,
  Za jej miłość do przyrody i talent do tworzenia poematów.
  Za jej fantazję wybujałą i wyobraźnię nieposkromioną
  Za pomoc, którą zawsze niosła nieocenioną
  W postaci Ani wiele jest cech godnych naśladowania
  Jednak szczególnie trzy są warte wyróżnienia
  Są to: ambicja, silna wola i dążenie do wiedzy
  To cechy, na których rodzicom szczególnie zależy
  By ich dzieci nie marnowały swoich zdolności
  A umiały jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności
  By i one stały się dla innych wzorem do naśladowania
  I miały wokół siebie wielu ludzi do kochania

 • Emila B

  Susanah z Mrocznej Wieży Stephena Kinga- cykl przeczytałam parę lat letmu. I od tych kilku lat jestem zjednoczona z nią. Ona wywarła na mnie ogromny wpływ- pokazała mi, że bohater książki może być odzwierciedleniem prawdziwego człowieka.
  Susanah ma dwie osobowości- Odetta- miła, kochająca, troskliwa.Zupełnie jak ja- dla swojego „Eddiego” oddałabym życie. Oraz Detta- mroczna, zła, nie miła, mściwa- to też ja. To mój bordelaine.
  W tedy o tym jeszcze nie wiedziałam. Byłam tylko sobą- 2 postaciami w jednej.
  Potem poznałam jego- dałam mu miłość, troskę. On namówił mnie na pójście do psychologa- tak mam dwie osobowości. Mam Dettę i Odettę. Chcę zabić tą pierwszą.
  W czasach, kiedy jeszcze go nie znałam, Susanah była moją przyjaciółką, czułam, że ona jako jedyna mogłaby mnie zrozumieć. Równie dobrze, to ja mogłabym być na jej miejscu- przyjemniej poznałabym mojego największego idola- Stephena Kinga.

 • Magdalena Tokarska-Sajna

  Chciała bym być Śmiercią że Świata Dysku Pratchett’a. Być w tyłu miejscach na raz, mieć taką talię i poczucie humoru 😉 Poza tym choć raz wszyscy ( no może prawie wszyscy) bali by się mnie -normalnie to że mnie wielki „cykor” 😉

 • Joanna Hatlapa

  Już wiem…Aslan,król Narnii.A dlaczego ? To proste,wielkie serce pełne dobra ,wiary i siły wewnetrznej,do tego pełne magii .Właściwie może wszystko , jest przecież wielkim królem,przepięknym lwem ,nie ma sobie równych .Gdybym była takim Aslanem ,myślę ,że mogłabym wiele zrobić w dzisiejszym świecie,jest tyle cierpienia ,tyle bólu , tylu potrzebujących pomocy .Ile to rzeczy mogłabym zmienić ,naprawić…Bym miała w sobie magię ,nie byłoby rzeczy niemożliwych,a zło byłaby eliminowane zanim by powstało.

 • Mateusz Wąsik

  Chciałbym być wysportowany jak Myron Bolitair z książek Harlana Cobena, mieć inteligencję Lincolna Rhyme’a, z książek Jefferego Deavera, a także mieć waleczne serce jak pułkownik michał wołodyjowski z książek henryka sienkiewicza. Jest wielu bohaterów,którymi chciałbym być. Lecz jeśli mam wybrać jednego bardzo bym chciał zostać Michałem Logerie z książki Aleksandra Dumasa „wilczyce”. Michał Logerie jest młodym hrabią,który dla miłości jest w stanie dokonać czynów heroicznych,prawie niemożliwych.