Jacek - kup na TaniaKsiazka.plKsiążka Jacek z Nagrodą Historyczną Polityki – taka informacja właśnie obiegła Internet. To bez wątpienia doskonała wiadomość dla autorek tej pozycji. Powody do zadowolenia mają także wielbiciele tego typu literatury. Poza tym takie wyróżnienie to również świetna promocja książki, która ma szansę trafić do szerszego grona odbiorców. Zwłaszcza tych zainteresowanych ciekawymi reportażami, biografiami czy pozycjami popularnonaukowymi.

Książka Jacek z Nagrodą Historyczną Polityki – kilka słów

Prezentowana dziś książka pt. Jacek została nagrodzona w kategorii najlepsza praca popularnonaukowa. Tegoroczne wręczenie statuetek odbyło się 7 maja bieżącego roku w redakcji tygodnika Polityka. Oto jak jury tłumaczy wybranie tegorocznego zwycięzcy:

Autorki, choć same dobrze znały i były zaprzyjaźnione z legendarnym opozycjonistą, zdobyły się na szczerą, miejscami odbrązawiającą biografię, jednocześnie przypominając jego ogromne zasługi.

Warto tutaj dodać, że w skład komisji wchodzą nie tylko przedstawiciele tygodnika, ale również wybitni polscy historycy. Tym samym większość wyróżnionych prac na stałe weszła do polskiej historiografii. Obecny skład to: prof. dr hab. Włodzimierz Borodziej, prof. dr hab. Dariusz Stola, dr hab. Bożena Szaynok, red. Marian Turski, prof. Wiesław Władyka, dr hab. Marcin Zaremba.

Książka Jacek z Nagrodą Historyczną Polityki – co zawiera książka?

Jacek - kup na TaniaKsiazka.pl

To opowieść o człowieku wielkiego serca, wielkiej odwagi i szczególnego magnetyzmu. Umiał wyzwalać w ludziach to, co było w nich najlepsze. Poza tym to bardzo bolesna książka. Pisana bez znieczulenia. Jacek rozliczał się już sam ze swymi wyborami, błędami i upadkami, ale zawsze brzmiał w tych rozliczeniach namiętny i wielkoduszny romantyzm, jego wyjątkowy głos. Natomiast tutaj patrzymy na życie i los jednego z najważniejszych ludzi polskiej lewicy z dzisiejszego, bezwzględnego dystansu. W związku z tym autorki, współtowarzyszki wielu jego bitew, kochają Jacka i pragną, by pamięć o nim przetrwała jak najuczciwiej, w całej złożoności. Czy Jacek Kuroń poniósł klęskę? A może to, co było diamentem, zalśni z czasem jeszcze mocniej?

Nagrodzoną książkę pt. Jacek znajdziecie tutaj. Natomiast tutaj przeczytacie więcej o tegorocznych zwycięzcach Nagrody Historycznej.