Książka Dom z papieru Dziennik profesora - nowy escape book

Żaden książkoholik z krwi i kości nigdy nie powie o sobie, że ma dosyć książek. Bo one przecież nie mogą się znudzić! Ale gdybyście, Szanowni Książkoholicy, chcieli zrobić sobie małą odskocznię nie tyle od samych książek, ile od „tradycyjnego” czytania, to mam dla Was ciekawą propozycję. Jeśli dodatkowo jesteście fanami serialu La casa de papel, to jest to propozycja nie do odrzucenia. 😉 Książka Dom z papieru Dziennik profesora da Wam całkiem nowe możliwości cieszenia się pachnącymi, szeleszczącymi kartkami!

Ivan Tapia Montse Linde Dom z papieru Dziennik profesora

Escape booki

O co chodzi z tymi escape bookami? Są one przeniesieniem popularnej zabawy – pokojów zagadek, czyli escape roomów – na karty książki. W escape roomie jesteśmy zamknięci w pomieszczeniu, z którego musimy wydostać się w określonym czasie, rozwiązując przygotowane łamigłówki. Z kolei w escape bookach każdy z rozdziałów kończy się zagadką. Jej rozwiązanie wskazuje nam, do którego rozdziału powinniśmy przejść w następnej kolejności. I tak po nitce do kłębka, biorąc czynny udział w rozwijaniu fabuły, docieramy do wielkiego finału.

Ivan Tapia Montse Linde Dom z papieru. Escape book

Książka Dom z papieru Dziennik profesora

Dom z papieru. Dziennik profesora to escape book autorstwa Ivana Tapia, oparty na popularnym serialu Netfliksa.

Główny bohater, Jero Lamarka, poznał Sergio Marquina (później znanego jako Profesora) w dzieciństwie, kiedy obaj przebywali w szpitalu Świętego Jana Bożego w San Sebastián. Chłopcy pomagali sobie przetrwać ciężkie chwile, połączyła ich prawdziwa przyjaźń, jednak z czasem ich losy się rozeszły.

Minęły lata, słynny napad na Mennicę Narodową przeszedł już do historii. Jero ma kłopoty: wkrótce będzie musiał zamknąć warsztat samochodowy, z którego się utrzymuje. Pewnego dnia otrzymuje tajemniczą przesyłkę: anonimowy list, notes, blaszaną puszkę zamkniętą na kłódkę, zdjęcie maski Dalego i czerwonego papierowego ptaszka. Jero od razu domyśla się, że dawny przyjaciel nie zostawił go w potrzebie i ukrył dla niego część łupu. Teraz musi dotrzeć po śladach do celu. I tu zaczyna się cała zabawa!

Co powiecie na takie nietypowe wykorzystanie książek? Ja jestem za! Jestem przekonana, że rozwiązywanie tej zagadki będzie ogromną frajdą nie tylko dla fanów Domu z papieru.

Zainteresowani? Na koniec mam dla Was propozycje innych escape booków i książek z zagadkami: Escape book Ivan Tapia, Dziennik 29 oraz Dziennik 29. Przebudzenie. Sprawdźcie koniecznie!

Powiązane artykuły: