Książka Black Mirror - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka Black Mirror, o której pisaliśmy już jakiś czas temu, właśnie pojawiła się w sprzedaży na polskim rynku. Fani seriali, które są dostępne na platformie Netflix, z pewnością kojarzą ten tytuł. Ponieważ prezentowana dziś pozycja to jedna z tych historii, która powstała właśnie za sprawą popularnego serialu o tej samej nazwie. W związku z tym, jeśli opowieść na małym ekranie to dla Was za mało, koniecznie sięgnijcie po literacką wersję! Czego możecie się po niej spodziewać? Tego dowiecie się, czytając dalej!

Książka Black Mirror - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka Black Mirror – kilka słów o tej pozycji

To historia, która przypadnie do gustu przede wszystkim każdemu miłośnikowi literatury faktu i reportaży. Ponieważ książka Black Mirror to analityczne non-fiction o jednej z najpopularniejszych antologii science fiction w serwisie Netflix. Autorem prezentowanej dziś pozycji jest znany włoski dziennikarz, Fabio Chiusi. Specjalista od nowych technologii i Internetu. W związku z tym analizuje on wspomnianą serię i zastanawia się, jakie następstwa dla współczesnego świata może mieć technologia pokazana w serialu. Warto tutaj wspomnieć, że chodzi tu o technologię, która obecnie jest wciąż rozwijana.

Tym samym w swojej książce Fabio Chiusi bierze na warsztat m.in. aplikacje randkowe. Próbuje dociec, jak zmieniają nasze podejście do szukania partnera. Analizuje także zaufanie, popularny „rating” w serwisach społecznościowych. A do tego debatuje nad życiem wiecznym. Doskonała analiza San Junipero, jednego z najlepszych epizodów Black Mirror.

Jeśli zatem sam serial to dla was za mało, koniecznie sięgnijcie po ten elektryzujący i wstrząsający reportaż, który pozwoli wam nabrać szerszej perspektywy na wydarzenia w produkcji. Poza tym, jak już wspomnieliśmy, to również świetna propozycja dla każdego fana serii, który interesuje się literaturą faktu.

Okazuje się, że nie tylko sam serial jest wstrząsający. Dogłębna analiza, jaką serwuje czytelnikom Fabio Chiusi, również wzbudza zachwyt, a jednocześnie niepokój i strach. Warto tutaj jeszcze wspomnieć, że autor koordynował program „PuntoZero”, analizujący wpływ innowacji na proces tworzenia polityki. Tym samym zna się na rzeczy i doskonale wie, jak podejść do tematu.

Książkę Black Mirror znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!