Książka Adwokat diabła - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka Adwokat diabła Andrew Neidermana to nie lada gratka dla wszystkich miłośników adaptacji filmowej o tym samym tytule. Wspomniana lektura to jedna z tych pozycji, które mimo ogromnego sukcesu filmowego, do tej pory nie miała książkowego wydania w polskiej wersji. Na szczęście wszystko właśnie się zmieniło. Od teraz każdy, kto chciałby zapoznać się z literackim pierwowzorem popularnej, kinowej historii, ma taką możliwość. Warto tutaj wspomnieć, że za film odpowiadał Taylor Hackford, a na ekranach widzowie mogli podziwiać m.in. Ala Pacino. Poza tym obraz na stałe już wpisał się w kanon najlepszych thrillerów wszech czasów. To aż dziwne, że książka, która stała się inspiracją tego głośnego hitu, dopiero teraz pojawiła się na polskim rynku, w naszym ojczystym języku.

Książka Adwokat diabła - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka Adwokat diabła – najpierw książka, potem film

Oczywiście tej zasady trudno było się trzymać do tej pory. Ponieważ jak wspomnieliśmy, książka Adwokat diabła dopiero od niedawna jest dostępna w polskiej wersji językowej. Tym samym z pewnością większość miłośników kina grozy z pewnością widziała już film. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by po latach poznać także książkową wersję. Natomiast ci, którzy nie widzieli jeszcze filmu, mają szansę zacząć od kolejności, która według nas, książkoholików, jest najbardziej poprawną. Czyli najpierw książka, później jej ekranizacja.

Dlaczego warto to zrobić, nie musimy chyba przekonywać miłośników literatury. Gdyby jednak była taka konieczność, wymieniamy kilka oczywistych powodów. Po pierwsze książkowa historia jest bardziej precyzyjnie skonstruowana, ponieważ twórca miał na to zdecydowanie więcej miejsca i czasu. No i przede wszystkim to jego pomysł, na którego podstawie powstała adaptacja. Po drugie konstrukcja bohaterów jest tu także bardziej spójna, a postacie ciekawsze. Poza tym poszczególne sceny zyskały jeszcze bardziej alegoryczny wymiar, a narracja jest szybka i pełna napięcia.

W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak gorąco zachęcić Was do zapoznania się z prezentowanym dziś tytułem. Książka Adwokat diabła jest już dostępna i znajdziecie ją tutaj. Dajcie znać, czy macie zamiar po nią sięgnąć oraz, czy widzieliście film!